INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

08:21 | piątek | 24.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Kiedy covid wejdzie za mocno…

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

24 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

Myślisz, że w Polsce jest pełno absurdów? To poczytaj, czego zażyczyła sobie orkiestra z USA.

Wydawać by się mogło, że covidowe szaleństwo mamy już za sobą. Nic bardziej błędnego. Oto na Międzynarodowym Festiwalu muzyki poważnej w Edynburgu doszło do niemałego skandalu. Skandal wywołała przybyła na Festiwal Philadelphia Orchestra z USA, której członkowie zażądali, by występujący z nimi chór… śpiewał w maskach.

- reklama -

Muzycy z Filadelfii po raz pierwszy od ponad dwóch lat opuścili swój stan i udali się w trasę koncertową. Z towarzyszeniem chóru mieli wykonać 9 Symfonię Ludwiga van Beethovena. Nie opuścili jednak stanu umysłu. I zgodnie w wytycznymi zespołu naukowców z University of Pennsylvania zażyczyli sobie, by 130-osobowy chór śpiewał w maskach. Dwa tygodnie wcześniej w Saratodze w stanie Nowy Jork ich żądanie zostało spełnione i chór… śpiewał w maskach. W Edynburgu śpiewacy mają więcej zdrowego rozsądku i poczucia wolności i odmówili. Organizatorzy Festiwalu, którzy najwyraźniej nie przewidzieli poziomu głupoty amerykańskich gości znaleźli się w nie lada kłopocie – zapowiedzieli konkretny repertuar i publiczność wykupiła bilety w nadziei jego wysłuchania. Postawieni pod ścianą zdecydowali się na zmianę repertuaru i poinformowanie o tym osób, które wykupiły bilety.

 „Ponieważ procedury pandemiczne Orkiestry Filadelfijskiej różnią się od tych, które obowiązują u nas, konieczna okazała się zmiana programu” – napisali organizatorzy.

Ostatecznie zamiast 9 Symfonii, wykonano 5 Symfonię. Philadelphia Orchestra nie poczuła się jednak uspokojona i na wszelki wypadek postanowiła usunąć ze swojego repertuaru na nadchodzący sezon 2022/2023 także inne utwory wykonywane z chórem – w tym m.in. Requiem Mozarta.

- reklama -

„Najważniejszą rzeczą dla muzyków jest bezpieczeństwo. Tylko w ten sposób możemy je zapewnić. Tego lata mieliśmy zaledwie kilka przypadków zakażeń i tak powinno zostać”,  stwierdził szef orkiestry Matias Tarnopolsky.

Cóż, może tak publiczność też zadba o bezpieczeństwo orkiestry i na wszelki wypadek przestanie jej słuchać? Tak to jest, kiedy strach przed covidem wejdzie za mocno. Swoją drogą, czyżby z pewnością zaszczepiona orkiestra nie wierzyła w moc szczepionek, a wierzyła w moc kawałka szmatki na twarzy? Jakim cudem przy takim poziomie intelektualnym elity USA zostały potęgą?

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Ewa-Maria
29.08.2022 22:11

Absurdów covidowych ciąg dalszy. Często bywam w moim mieście powiatowym i co tam zauważam . Przecieram oczy i uszy ze zdumienia i oto co widzę. Za kierownicą samochodu kierujący jest w maseczce a na rękach ma gumowe rękawiczki. Wiem że to przypadek nie odosobniony, takie obrazki bywają coraz częstsze.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Izrael znowu napluł na swoje ofiary

Izrael „ukarał” żołnierzy, według niego (bo prawdy przecież nie znamy) „zamieszanych” w atak na konwój humanitarny, w którym zginęło...

Przeczytaj jeszcze to!

2
0
Podziel się z nami swoją opiniąx