INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

11:26 | środa | 17.04.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Będzie piąta dawka szczepionki

Czas czytania: 4 min.

Kartka z kalendarza polskiego

17 kwietnia

Jedźcie sami do Niemiec…

13 kwietnia 1943 W czasie II wojny światowej, Warszawa była dla Niemców najniebezpieczniejszym z okupowanych przez nich miast Europy. Każdy Polak mógł wtedy zginąć...

Koniecznie przeczytaj

To już postanowione. Szczepienia piątą dawką dwudawkowej szczepionki, dającej ochronę przez dwa lata od jej przyjęcia, rozpoczną się 15 kwietnia. Chwilowo nieobowiązkowe, ale wszystko zależy od tego, ile preparatów musi kupić Ministerstwo Zdrowia. Pardon – od rozwoju sytuacji pandemicznej. Minister Niedzielski ogłosił nowe rekomendacje.

Szczepionki leżą w magazynach. Od zapowiedzi rozwiązania kontraktu z Pfizerem i rezygnacji z kupowania kolejnych partii preparatu na kowid-19 mija szczęśliwie rok i nic nie wskazuje, by Pfizer zrezygnował z zakontraktowanych milionów dla poprawienia nastroju ministra Niedzielskiego. Za granicą toczy się regularna wojna, kolejne kraje znoszą obostrzenia, a Polacy już dawno przestali przejmować się pandemią.

- reklama -

Pytania

Jednak jest kilka malutkich problemów. Po pierwsze – pomiędzy walką z inflacją, Polacy zaczynają zadawać pytania, kto nas wmanewrował w pandemię, 200 tys. nadmiarowych zgonów i zniszczenie gospodarki, zanim o to ostatnie został oskarżony Władimir Putin. Po drugie – jak to się stało, że lekarze zadający niewygodne pytania, wciąż mają procesy, w których jako biegli występują osobnicy pokroju Pawła Grzesiowskiego, straszący tysiącami zgonów, przepełnionymi szpitalami i propagujący szczepienia, które z całą pewnością nie chroniły przed transmisją koronawirusa, chociaż mówili zupełnie coś innego. Po trzecie wreszcie – ile nas to wszystko kosztowało. W dodatku cała pandemiczna histeria ma ten skutek, że ludzie… machnęli ręką na inne szczepienia, wychodząc z założenia, że skoro nie taki kowid straszny jak go Grzesiowski z kolegami malował, to inne choroby też da się przetrzymać.

A  minister na to…

- reklama -

W ramach odpowiedzi, minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił kolejne rekomendacje w sprawie kowida i szczepień.

Po pierwsze – utrzymany został stan zagrożenia epidemicznego, w ramach którego w myśl logiki MZ należy nosić maseczki w aptekach i placówkach służby zdrowia. Wygląda to genialnie, zwłaszcza w centrach handlowych, gdzie apteki są często wydzieloną powierzchnią drogerii – klient chodzi sobie po drogerii, przekracza narysowaną na podłodze linię i zakłada maseczkę, przekracza ją znowu i maseczkę ściąga. „Ochrona” jak się patrzy. Rzecz jasna absurd tego jest porównywalny do obowiązku noszenia maseczek w lesie i pływania na basenach w maseczkach, co już było przez Polaków przerabiane.

To nie koniec, bo minister ogłosił też nowe szczepionkowe zalecenia.

- reklama -

Rekomendujemy piątą dawkę szczepienia przeciw COVID-19 tym, którzy przyjęli jako czwartą dawkę szczepionkę jednowalentną, przekroczyli 60 lat, mają upośledzoną odporność lub pracują w podmiotach medycznych – oznajmił minister zdrowia Adam Niedzielski. Szczepienia piątą dawką dwudawkowej szczepionki, dającej ochronę przez dwa lata od jej przyjęcia, rozpoczną się 15 kwietnia.

Przez ostatnie tygodnie analizowaliśmy, jak sytuacja wygląda w innych krajach, zapytaliśmy również naszych ekspertów o zalecenia i po dwóch tygodniach dyskusji wczoraj na sztabie, który zajmuje się zagadnieniami covidowymi, podjęliśmy decyzję – wyjaśniał Niedzielski na specjalnej konferencji prasowej. Niestety, nie wiadomo, którzy to „eksperci” doradzili rządowi kolejną falę szczepień.

Nowsze wypiera starsze

Podkreślił, że Ministerstwo Zdrowia będzie rekomendowało przyjęcie piątej dawki tym osobom, które przyjęły czwartą dawkę w postaci szczepienia jednowalentnego. Innymi słowy chodzi o to, że stare szczepionki, które miały działać na nowe warianty koronawirusa, nie do końca na nie działają.  – Obecna szczepionka jest biwalentna, czyli ukierunkowana na co najmniej dwa szczepy wirusa covidowego – tłumaczył Niedzielski. – Podjęliśmy decyzję, że te osoby, które otrzymały jako czwartą dawkę szczepionkę jednowalentną, będą miały możliwość zaszczepienia się szczepionką najnowszą – dodał. Z czego płynie wniosek, że Ministerstwo, które w zeszłym roku zapowiedziało, że nie będzie szczepionek kupowało, jednak je kupuje. Podobno dlatego, że nastąpił wzrost zachorowań, co zostało stwierdzone m.in. w oparciu o badanie zawartości warszawskich ścieków.

Warto dodać, że po zeszłorocznej decyzji Komisji Europejskiej dopuszczenia do stosowania tzw. celowanych szczepionek, prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych Grzegorz Cessak ogłosił, że badania wykazały, iż „adaptowane szczepionki zapewniają większą ilość przeciwciał zdolnych do neutralizacji wariantu omikron BA.1 w porównaniu z szczepionkami opartymi na pierwotnym szczepie”. Krótko mówiąc – nowsze szczepionki są skuteczniejsze od tych starych. To akurat nic nowego, bo stara zasada głosi, że nowe wypiera stare. Tyle tylko, że biorąc pod uwagę medyczny fakt, iż wirusy ze swej natury mutują, zabawa w kolejne warianty szczepionek może trwać w nieskończoność. A kasa do zainteresowanych płynie. Jak wielka? Na to pytanie MZ wciąż nie udziela odpowiedzi.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

4 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

4 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Ali
31.03.2023 16:26

Kiedy oni przestaną robić z nas idiotów ? Czy nadejdzie taki czas?

Armagedon
02.04.2023 11:54

Powiedzmy jasno Niedzielski nie ma zielonego pojęcie o medycynie czy jakimkolwiek leczeniu także nie ma wiedzy o szczepionkach a tym bardziej tych wektorowych, dodajmy bez 2 zdań eksperymentalnych.Morawiecki wsadził tego niedorajdę na coś na co z góry wiedział że się nie daje a chyba jeszcze nie dociera do nich obu co w ogóle zrobili ale że również odpowiadają głową za skutki tego co zrobili.Doszło też do notorycznego łamania i prawa i konstytucji tu odpowiedzialność rozkłada się np.na prezydenta Dudę prokuratora generalnego Ziobrę ale też prezesa Kaczyńskiego i całą resztę wierchuszki pretorjan wyrażającą na to zgodę również tą milczącą.Wystarczy sprawdzić ogólne dane np.Szwecji by stwierdzić że te statystyki są jeszcze gorsze bo rzeczywistych zgonów na Covid-19 było znacznie mniej niż oficjalnie za to znacznie więcej związanych z zamknięciem służby zdrowia .Żniwa np. sepsy można porównać tylko do średniowiecza a skutki nie zdiagnozowanych i nie leczonych nowotworów będą całe lata zbierać swój haracz. Także skutki wywalenia setek miliardów w błoto dla gospodarki ale i też kompletnego wykrzywienia i ośmieszenia struktur polskiego państwa mogą być tylko katastrofalne i tak de facto już jest.Czy jest na to antidotum tak jest odpowiedzialność polityczna,karana i majątkowa

grom52
06.04.2023 12:47

Nie wykorzystałem swoich czterech przysługujących mi “szczepionek” + ta piąta – to już wystarczy by zrobić z tego lewatywę. A podobno – jak mówił gajowy Bronek – lewatywa robi dobrze na głowę panie Niedzielski. Więc mogę panu te “szczepionki” podarować.

reklama spot_img

Ostatnio dodane

“MAUS” po raz drugi

Czyli Żydzi przedstawiani w palestyńskim podręczniku szkolnym jako „synowie świń”, to podżeganie do nienawiści, a Polacy przedstawiani w amerykańskim podręczniku (właściwie szkolnej...

Przeczytaj jeszcze to!

4
0
Podziel się z nami swoją opiniąx