INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

13:47 | wtorek | 18.06.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

KARA ŚMIERCI ZA KORUPCJĘ?

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

18 czerwca

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

A ty, dobry Polaku, wpłacaj swój wdowi grosz na chińskie zupki dla „chłopaków na froncie”. Czy jest sens w takiej sytuacji pomagać Ukrainie? Tylko wówczas, jeżeli władze tego kraju pokażą, że chcą wreszcie na serio wziąć się za ukrócenie korupcji w swoim kraju.

Czy pamiętają Państwo zbiórki pieniędzy na pomoc żywnościową dla Ukrainy po rosyjskiej agresji na ten kraj? Do dzisiaj w niektórych polskich supermarketach stoją kosze na dary żywnościowe dla Ukrainy (lub uciekinierów wojennych z tego kraju). Jeszcze kilka tygodni temu zasłużone antykomunistyczne Stowarzyszenie Pokolenie z Katowic informowało, że zebrało 4 tys. zł (czyli niecałe 900 euro) na chińskie zupki dla… żołnierzy Zbrojnych Sił Ukrainy. Tymczasem w Ministerstwie Obrony Ukrainy ukradli 150 milionów euro – i to tylko na jednym kontrakcie zakupu żywności dla żołnierzy!

- reklama -

To nie jest bynajmniej „rosyjska propaganda”. Mówi o tym ukraiński dziennikarz śledczy Jurij Nikołow, rozmowę z nim przeprowadziła dziennikarka Tatiana Kolesnychenko (po polsku: Kolesnyczenko), a wywiad opublikował znany z wielu proukraińskich tekstów portal Wirtualna Polska. „Pewnie gdyby był to kontrakt na 40 mln euro, nie podjąłbym się publikacji. Zrobiłbym to, co robiła na początku inwazji większość dziennikarzy śledczych – odrzuciłbym temat do szuflady z napisem: «po zakończeniu wojny», bo teraz są ważniejsze sprawy. Ale trzymałem w rękach kontrakt opiewający na prawie 400 mln euro. Z czego około 150 mln stanowiła sztuczna nadwyżka cen” – mówi Nikołow.

A to tylko jeden z opisywanych przypadków. Podobnie z zakupem sprzętu i odzieży dla ZSU: „Kurtki dla żołnierzy z Turcji wyjechały jako letnie, a do Ukrainy dotarły już jako zimowe. Przy tym cena za kurtkę zmieniła się z 29 dolarów na 86” – mówi Kolesnyczenko.

A ty, dobry Polaku, wpłacaj swój wdowi grosz na chińskie zupki dla „chłopaków na froncie”. Czy jest sens w takiej sytuacji pomagać Ukrainie? Tylko wówczas, jeżeli władze tego kraju pokażą, że chcą wreszcie na serio wziąć się za ukrócenie korupcji w swoim kraju. A mnie uczono kiedyś, że za kradzież lub korupcję w wojsku w warunkach wojennych jest sąd polowy i kara śmierci. Albo zastosowany zostanie ten model, albo władze Ukrainy będą utrzymywały, że u nich korupcji (albo wojny) nie ma.

- reklama -

Więcej tekstów Marcina Hałasia o posłach, kandydatach i Palikocie w spódnicy w najnowszej “Warszawskiej Gazecie”. Już w kioskach!

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

6 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

6 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Ewa-Maria
16.09.2023 20:44

Wole dać temu temu spod budki z piwem aniżeli Ukraińcom. W życiu nie ma nic za darmo, zawsze jest coś za coś. WOŁYŃ pamiętam i nigdy nie zapomnę . Dlatrgo.

nie ma
17.09.2023 16:48

korupcja w tchy krajach jest ode panowania Katarzyny Wielkiej i tak do dnia dzisiejszego jak w Ukrainie tak jak w Moskwie . to co wszystkich trza pozabijać taka mentalnośc tych narodów , a we Turcji , krajach bliskiego wschodu . , Izrael , a Włochy i Unia europejska . a polacy nie świeci . po co zabijać zabrać im majątki .

Ali
20.09.2023 23:36

Bo my są tacy, że jak trzeba i jest hasło to się rzucamy i pomagamy i wierzymy, że dla dobra a później okazuje się , że nie koniecznie i całą tę nasza szlachetną dobroczynności o “kant du.y roztrzaskali.

ewula
16.09.2023 13:12

Nie tak ostro , nich Wam nie dawał zycia i nie macie tego życia odbierać . są inne kary ale sądy ,to wiele do mówienia . ma fundusze to Taka niewinna ofiara się wykupi . a więc co , praca , praca , i praca . kawa czarna i kromka chleba . bez tv . jest wiele dziedziń w gospodarce narodowej gdzie Oni Uczciwi obywatele mogą pomóc , w sprzątaniu miasta Warszawy , gratis no nie gratis kawa plus kromka chleba . obiad tylko jarzynowa bez mięsa i 3 placki ziemiaczane . kolacja kaszanka i czarna kawa . rano 5 . i do roboty . przez 10 godzin reszta czas wolny w celi . bez tv . i zimna woda , czyli luksus i wypas . a rono 5, 00 na nogach i taczka . nie zabijaj tej miłości . ps zabili tego z Rumuni .. szkoda nic nie powiedział , komu zalezało na tym aby nic nie mówił . a przyjaciel USA . Husajn . no i kara śmierci . a tak z USA robił geszef w sprawie ropy . NIE ZABIJAJ .

stach
16.09.2023 14:52

., NIE ZABIJAJ .czy my musimy . . tak jak ONI .. oko za oko . ..nie, nie . . raz zabijesz to dzieci nierodzone też będziesz zabijał .nie mówię o starych ludziach jak ukończy 80 lat no wiadomo . . nagroda dostanie Wołgę nie auto tylko do pokonania wzdłuż żabką czyli stylem klasycznym .ps pogadać z Putinem i do Tajgi . i kopalń . dużo takich jest chętnych tylko nie wiedzą jak to zrobić . nie śmiali są jak nasz pan Grodzki . po co kara śmierci . ..tylko zapytać ..czy lubi zimną wódkę . no i ma . i pojechał na 5 lat . i Janda zaspiewa MU . powrócisz TU . , ale Janda Dobrze S.. to On ją wysłucha ..należy napisać do cara Rosji , czy potrzebuję robotników . ..a jestiwiele chętnych tylko nie mają odwagi . i problem jest rozwiązany . europa bez azylantów . a ONI pracowici . tylko jest pytanie gdzie sa kozy . . zostwił swoją ukochaną a w NIEMCZECH brak takich wygód . pracowici są nie powiem . widziałem jak sprzątał ulicę . . miotła z boku . siedzi na wiaderku i rozmowa przez 3 godziny . przez telefon .. i szkoda mówić . ps . nie zabijaj . .

reklama spot_img

Ostatnio dodane

Nie dajmy się wciągnąć w tę wojnę!

Wojna wisi w powietrzu i może się okazać, że Polska zostanie w nią zgodnie wepchnięta rękami PO-PiSu. W najnowszej...

Przeczytaj jeszcze to!

6
0
Podziel się z nami swoją opiniąx