INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

15:15 | wtorek | 18.06.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Donald Tusk kłamie i oczernia…

Czas czytania: 3 min.

Kartka z kalendarza polskiego

18 czerwca

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

Donald Tusk znowu pokazał, że w emocjach traci zdrowy rozsądek. Tym razem z mównicy sejmowej wykrzyczał, że spotykał się z Władimirem Putinem równie często jak Lech Kaczyński zaś opozycji kazał milczeć. Problem w tym, że… kłamał. Lech Kaczyński nie odbył ani jednej rozmowy z przywódcą Rosji. Co do Tuska – wiadomo o czterech spotkaniach.

Donald Tusk z mównicy sejmowej oznajmił, że z Władimirem Putinem spotykał się “równie często jak Lech Kaczyński”.

- reklama -

“Z Władimirem Putinem spotykałem się równie często jak Lech Kaczyński. Jak Lech Kaczyński. Proszę milczeć! Proszę milczeć!” – krzyczał, na co prawa strona sali sejmowej skandowała “do Putina! do Putna!”.

Rzecz w tym, że Lech Kaczyński ani razu nie spotkał się z Władimirem Putinem. W Rosji był raz. W 2007 roku był w Katyniu, gdzie złożył wieniec i zapalił znicz na Polskim Cmentarzu Wojennym. Nie istnieje żadna wzmianka o jego spotkaniu z Putinem. Jeden raz miał okazję się z nim przywitać. Było to 20 października 2006 r. na szczycie Unii Europejskiej w Lahti, na którym gościł Putin, jak raz namaszczony na demokratę przez Niemcy, ale do spotkania i rozmowy obu polityków nie doszło. Drugi raz obaj politycy widzieli się na Westerplatte w Polsce – 1 września 2009 roku, kiedy Lech Kaczyński nie patrząc na Putina, Angelę Merkel i Donalda Tuska przeszedł przed nimi po wygłoszeniu przemówienia, które rozjuszyło całą trójkę, z nienawiścią patrzącą na ówczesnego prezydenta, co uchwyciły kamery i obiektywy fotoreporterów. Na tym zakończyły się spotkania Lecha Kaczyńskiego z Władimirem Putinem. Jarosław Kaczyński nigdy nie spotkał się prezydento-premiero-prezydentem Rosji.

Tymczasem Donald Tusk odbył 4 spotkania, a przynajmniej o czterech wiadomo. Miały one miejsce w 2008 roku w Rosji, w 2009 roku w Szwajcarii i jesienią tego samego roku w Polsce, kiedy obaj politycy rozmawiali w cztery oczy (nie licząc dyktafonu w kieszeni Putina) na sopockim molo oraz w kwietniu 2010 roku, kiedy Tusk przybijał z Putinem piąstki kilkadziesiąt metrów od walających się w błocie szczątków Polaków zabitych w katastrofie smoleńskiej.

- reklama -

Internauci od razu przypomnieli też Tuskowi jego zapewnienia, że jako premier chce dialogu z Rosją “taką, jaką ona jest” i obietnicę, że “ze swojej strony” wspólnie z “premierem Putinem” przypilnuje, aby w sprawie polsko-rosyjskiej współpracy “nikt piachu w tryby nie sypał”. I że to Donald Tusk był określony przez rosyjskie media “człowiekiem Moskwy w Warszawie”, co przyjął z zadowoleniem i uśmiechem, rewanżując się komplementem pod adresem Putina “nasz człowiek w Moskwie” (nie podał, czyj konkretnie). Jak do tej pory Tusk ani nie przedstawił dowodów na spotkania śp. Lecha Kaczyńskiego z Putinem, ani nie przeprosił za wygłoszone publicznie kłamstwo…

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Nie dajmy się wciągnąć w tę wojnę!

Wojna wisi w powietrzu i może się okazać, że Polska zostanie w nią zgodnie wepchnięta rękami PO-PiSu. W najnowszej...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx