INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

04:02 | sobota | 03.06.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Prawdziwą ofiarą zamieszek jest historia. Tak ideologia zabija prawdę

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

3 czerwca

Świętość na dnie piekła

28 maja 1941 Ojciec Maksymilian Kolbe modlił się o to, by całe swoje życie poświęcić dla Maryi tak bardzo, by na ziemi nie został po...

Koniecznie przeczytaj

Światowe protesty antyrasistowskie płynnie zamieniają się w ruch ideologicznego poprawiania historii. W jego ramach niszczone są pomniki ludzi oskarżanych o szowinizm. Kolejną ofiarą padł twórca skautingu, na którym wzorowane jest polskie harcerstwo. Robert Smyth Baden-Powell został uznany za homofoba, a o jego pomnik rozegrała się bitwa przegrana przez obrońców historycznej pamięci.

– Kolejną ofiarą „poprawiaczy historii” został twórca skautingu Robert Smyth Baden-Powell – informuje francuski „Le Figaro”. O jego pomnik stojący w brytyjskim mieście Poole, rozegrała się prawdziwa bitwa pomiędzy aktywistami ruchu antyrasistowskiego i obywatelami miasta.

Fanatyczny tłum zwolenników politycznej poprawności, „zdemaskował” twórcę światowego skautingu jako „rasistę, homofoba i sympatyka nazistów”.
Mieszkańcy Poole bronili pomnika, wskazując na wkład Baden-Powella „w rozwój ludzkości i jako twórcy solidarnościowego ruchu wzajemnej pomocy, zrzeszającego dziś 50 mln młodych ludzi na całym świecie”.

- reklama -

Niestety obrońcy historii przegrali w starciu z ideologicznymi fanatykami. – Aby pomnik nie wylądował w basenie portowym Poole, rada miasta została zmuszona do jego demontażu i ukrycia przed zniszczeniem w nieznanym miejscu – poinformował brytyjski korespondent „Le Figaro”.

Jak ocenia francuski tytuł: „Po śmierci Georga Floyda także Wielka Brytanii znalazła się w epicentrum ideologicznych emocji, wywołanych imperialną przeszłością kraju”. Dlatego na Wyspę ogarnęła wojna pomnikowa.

„Poprawiacze i demaskatorzy” chcieli ostatnio zniszczyć bezcenną z architektonicznego punktu widzenia fasadę Uniwersytetu w Oksfordzie. Jedną z postaci zdobiących budynek jest kolonizator Afryki Cecil Rhodes.

- reklama -

Lewicowe władze samorządowe popierają ruch niszczenia pomników. Zarówno władze Oksfordu, jak i burmistrz Londynu uważają, że: „demonstranci słusznie zwrócili uwagę na brak zrównoważonego przekazu historycznego w miejscach publicznych. Mają prawo usuwania pomników należących do świata przeszłości”.

Brytyjskie samorządy już podjęły decyzję o utworzeniu „komisji pomnikowej”, która będzie weryfikowała ich przydatność z ideologicznego punktu widzenia „świata przyszłości”, informuje „Le Figaro”.

Czytaj także: Zwykli Brytyjczycy są oburzeni. Chcą bronić pomników, dewastowanych przez bojówkarzy BLM

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Skąd nienawiść do Polaków u Grabowskiego?

Prof. Jan Grabowski posługuje się polskim nazwiskiem, choć nie jest to jego nazwisko. Kłamie i zmyśla historię holokaustu na...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx