INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

02:32 | niedziela | 04.06.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Facebook blokuje kampanię wyborczą Trumpa pod zarzutem… propagowania nazizmu

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

4 czerwca

Świętość na dnie piekła

28 maja 1941 Ojciec Maksymilian Kolbe modlił się o to, by całe swoje życie poświęcić dla Maryi tak bardzo, by na ziemi nie został po...

Koniecznie przeczytaj

Facebook zablokował konto sztabu wyborczego Donalda Trumpa pod zarzutem publikowania nazistowskich symboli. Tymczasem komitet wyborczy prezydenta ostrzegał jedynie przed atakami lewackiej Antify, ujawniając w tym celu symbolikę, którą posługują się jej bojówkarze. W efekcie konto Trumpa, które czyta milion użytkowników, nie działa, natomiast zadymiarze Antify bez przeszkód zwołują się w Facebooku, żeby niszczyć amerykańskie i europejskie miasta.

– Społecznościowa sieć Facebook zablokowała konto z postami agitującymi za reelekcją Donalda Trumpa, z powodu umieszczenia nazistowskiej symboliki – informuje CNN Business.

Jak wyjaśnił administrator Facebooka, sztab wyborczy Trumpa opublikował czerwony trójkąt. Na taki fakt zwróciła uwagę organizacja Anti-Defamation League, walcząca na całym świecie z uprzedzeniami i nienawiścią wobec Żydów.
Wg ekspertów Ligi Antydefamacyjnej, hitlerowcy oznaczali czerwonym trójkątem pasiaki więźniów obozów koncentracyjnych, oskarżanych o lewicowe przekonania polityczne.

- reklama -

Tymczasem treść postu, który sztab Trumpa zilustrował czerwonym trójkątem, dotyczył lewackiej bojówki Antifa. Komitet wyborczy poinformował Amerykanów za pośrednictwem Facebooka, że Donald Trump planuje umieszczenie Antify na liście organizacji terrorystycznych, takich jak ISIS lub Al-Kaida.

Jednocześnie post ostrzegał Amerykanów przed bojówkarzami Antify. Prowokując zadymy uliczne, grabieże i podpalenia maskują twarze, dlatego rozpoznają się po czerwonych trójkątach naszytych na czarne bluzy.

Sztabowcy Trumpa poinformowali o tym zarówno administrację Facebooka, jak i kierownictwo Anti-Defamation League.
Niestety, jak oświadczyła Liga Antydefamacyjna: – Aktywiści Antify nie używają czerwonego trójkąta zbyt często, natomiast post sztabu wyborczego Donalda

- reklama -

Trumpa, który przeczytało ponad milion użytkowników Facebooka, odsyła bezpośrednio do nazistowskiego symbolu.

Jak komentują światowe media, nie jest pierwsza próba ograniczania wolności słowa przez sieci społecznościowe, ani tym bardziej pierwsza cenzura skierowana przeciwko Donaldowi Trumpowi.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Skąd nienawiść do Polaków u Grabowskiego?

Prof. Jan Grabowski posługuje się polskim nazwiskiem, choć nie jest to jego nazwisko. Kłamie i zmyśla historię holokaustu na...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx