INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

09:44 | wtorek | 09.08.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Sto dni do wyborów w USA! Trump ma o czym myśleć gdy patrzy na sondaże Bidena

Czas czytania: 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

9 sierpnia

Zaczęło się od drewnianego kościółka i kamiennej strażnicy

9 sierpnia 1382 r. Zaczęło się zwyczajnie – od sprowadzenia do Polski szesnastu zakonników. Nie wiadomo dokładnie, kto tego dokonał, chociaż większość historyków wskazuje na...

Koniecznie przeczytaj

Do wyborów w Stanach Zjednoczonych pozostało sto dni. Sondaże pokazują wyraźne zwycięstwo Joe Bidena, choć w ocenie Donalda Trumpa nie można w nie wierzyć.

8,7 punktu procentowego – tyle wynosi pod koniec lipca przewaga Bidena nad Trumpem według zliczającego ogólnokrajowe sondaże portalu RealClearPolitics.

- reklama -

To różnica większa niż w przypadku Hillary Clinton w analogicznym okresie w 2016 roku. Ówczesna rywalka Trumpa w lecie prowadziła z nim według RealClearPolitics o 3-7 pkt procentowych.

Problem w tym, że cztery lata temu, pomimo tej przewagi, Clinton przegrała, co dziś w komentarzach przypomina Donald Trump.

Zgodnie z badaniami zacięta walka toczyć się będzie o Teksas, który ma aż 38 głosów elektorskich. Niektóre lipcowe sondaże wskazują tu nawet na zwycięstwo Bidena. Teksas od lat jest bastionem Republikanów w wyborach prezydenckich; w 2016 roku Trump zwyciężył tu pewnie różnicą 9 punktów procentowych.

- reklama -


Nie wiemy również, jak rozwinie się pandemia koronawirusa, która może wpływać na nastroje Amerykanów.

Dla Polski wynik wyborów w USA jest bardzo ważny. Wiemy o dobrych relacjach prezydenta Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem. W przypadku zwycięstwa Joe Bidena, pozostanie pytanie o kształt naszego sojuszu, bowiem warto przypomnieć, że Biden był wiceprezydentem w gabinecie Baracka Obamy, który jak wiemy wsparł nieformalnie poprzez rozmowę telefoniczną Rafała Trzaskowskiego.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Czy Waldemar Kraska straci robotę?

Wiceminister Zdrowia Waldemar Kraska chyba nie skonsultował swojego wystąpienia z szefem. Ani z „ekspertami medycznymi”. Nie zdziwmy się, jeśli...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx