INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

09:39 | środa | 18.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Szykuje się prawdziwy przełom! Białoruska opozycja przygotowuje się do przejęcia władzy

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

18 maja

Zbrodnia niemiecko-ukraińska na polskiej wsi

Wtorek, 18 maja 1943 r. Najmłodsza ofiara tej zbrodni miała 2 miesiące, najstarsza 61 lat. Niemcy i Ukraińcy spalili żywcem mieszkańców polskiej wsi. Za to,...

Koniecznie przeczytaj

Białoruskie siły opozycyjne tworzą Radę Koordynacyjną do spraw przejęcia władzy od Aleksandra Łukaszenki. Na wstępnej liście autorytetów znalazło się 36 nazwisk, w tym laureatka Nagrody Nobla Swietłana Aleksiejewa. Rada ma uzgodnić z dyktatorem sposób pokojowego przekazania steru rządów.

– Białoruska opozycja opublikowała wstępną listę działaczy obywatelskich i autorytetów z różnych dziedzin życia, które wejdą do powołanej w poniedziałek Rady Koordynacyjnej – informuje opozycja w Facebooku.

Jak oświadczyła liderka protestów Swietłana Cichanouska: – Uwzględniając wydarzenia zachodzące w kraju i konieczność przywrócenia praworządności inicjuję utworzenie Rady Koordynacyjnej w celu przeprowadzenia transferu władzy.

- reklama -

Do Rady mogą zgłaszać się przedstawiciele społeczeństwa obywatelskiego, szanowani i zasłużeni Białorusini oraz profesjonaliści. Jednocześnie doradcy liderki opozycji wyjaśnili, że Rada nie stawia przed sobą celów politycznych.

– Chcemy wspólnie stworzyć mechanizmy bezpiecznego i pokojowego przekazania władzy – powiedział przedstawiciel sztabu wyborczego Cichanouskiej.

Jak informuje Facebook, do Rady zakwalifikowano wstępnie 36 nazwisk. Zgodę na udział w pracach wyrazili, m.in. laureatka Nagrody Nobla pisarka Swietłana Aleksiejewa, przewodniczący Centrum Obrony Praw Człowieka „Wiesna” Aleś Bielacki, a także znani dziennikarze, biznesmeni i lokalni działacze społeczni.

- reklama -

Opozycja pragnie maksymalnego rozszerzenia składu Rady Koordynacyjnej, tak aby reprezentowała cały przekrój białoruskiego społeczeństwa.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Sprowokowała, złamała polskie prawo, teraz się żali. Sława Iryny Zemlyany  

Ukraińska aktywistka i dziennikarka, która złamała prawo atakując ambasadora Rosji, oznajmiła, że opuszcza Polskę, bo dostaje maile z groźbami....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x