INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

07:28 | poniedziałek | 27.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Śmierć rosyjskiego generała w zasadzce dżihadystów. Wybuchła mina pułapka! [VIDEO]

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 czerwca

Niemiecki sposób na powojenny świat

Czwartek, 24 czerwca 1943 r. Niemcy zawsze chcieli rządzić światem i zawsze uważali, że mają do tego prawo. Nie było zbrodni, której by nie popełnili...

Koniecznie przeczytaj

Rosyjski doradca armii Baszara Asada zginął w wybuchu miny pułapki. Moment śmierci zarejestrowały kamery obstawy.

– Rosyjski doradca wojskowy generał major Wiaczesław Gładkich zginał w wyniku eksplozji miny pułapki – taki wpis na Instagramie zamieścił „Informator Damaszku”. W sieci opublikowano nagranie rejestrujące moment udanego zamachu dokonanego przez nieznany na razie odłam syryjskiej opozycji.

Jak poinformowała syryjska agencja prasowa SANA, do zamachu doszło jeszcze 18 sierpnia. Wiadomość o śmierci rosyjskiego generała w zasadzce opozycji przekazała także agencja Newsru.

- reklama -

Natomiast rosyjskie media potwierdziły incydent dopiero 25 sierpnia, publikując także nagranie, na którym zarejestrowano wybuch miny pułapki. W kadrach widać grupę uzbrojonych oficerów sił reżimowych otaczających wojskowego, który mówi po rosyjsku. Przechodzą wzdłuż kolumny wojskowych pojazdów, apo chwili pod ich nogami wybucha mina założona na poboczu drogi.

W eksplozji zginął dowódca rosyjskich doradców wojskowych w syryjskiej prowincji Dajr az-Zor, w której siły lojalne wobec Baszara Asada walczą z Kurdami i sunnicką opozycją o pola naftowe.

Jak poinformowały media, chodzi o generała majora Wiaczesława Gładkich, który w Rosji pełnił funkcję zastępcy dowódcy 36 armii, której sztab jest zlokalizowany w stolicy Republiki Buriacji Ułan-Ude.

- reklama -

Z doniesień medialnych wynika, że do śmierci wysokiego rangą oficera rosyjskiej armii przyczyniły się błędy ochrony.

Moment śmierci rosyjskiego generała w Syrii

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Schwabska wizja przyszłości

Jaka była szwabska wizja przyszłości, wiemy. Zarówno z „Mein Kampf”, przywódcy Szwabów, jak też z grozy II wojny światowej. Obecnie dociera...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x