INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

02:02 | czwartek | 01.06.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Putin: Rosyjski OMON może wkroczyć na Białoruś w każdej chwili

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

1 czerwca

Świętość na dnie piekła

28 maja 1941 Ojciec Maksymilian Kolbe modlił się o to, by całe swoje życie poświęcić dla Maryi tak bardzo, by na ziemi nie został po...

Koniecznie przeczytaj

– Rosja sformowała i skoncentrowała na białoruskiej granicy specjalne rezerwy RosGwardii – oficjalnie poinformował Władimir Putin podczas wywiadu udzielonego kremlowskiej telewizji „Rossija”.

Jak powiedział Putin, jednostki policji przeznaczone do walki z demonstrantami mogą zostać użyte w każdej chwili. Decyzja o ich wkroczeniu na Białoruś zależy wyłącznie od prośby wyrażonej przez Aleksandra Łukaszenkę, podkreślił prezydent Rosji.

- reklama -

Ze słów Putina wynika, że Kreml skoncentrował jednostki bojowe armii wewnętrznej na wyraźną prośbę władz w Mińsku. Mają zastąpić białoruski OMON w przypadku wyczerpania zasobów ludzkich i organizacyjnych miejscowej milicji i wojsk wewnętrznych.

– Rosyjskie siły nie wkroczą dopóki, dopóty ekstremistyczne elementy nie przekroczą „czerwonej linii” rozruchów i rozbojów – zagroził Putin Białorusinom.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Jak to jest z ukrainizacją Polski?

Nadal Ukraińcy blokują chrześcijański pochówek leżących w dołach śmierci 200 tys. ofiar ukraińskich mordów. Wciąż nie obejmuje polska edukacja programami...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx