INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

03:28 | poniedziałek | 27.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Światowe Forum w Davos odwołane z powodu epidemii

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

Najważniejsza konferencja świata biznesu i polityki została przełożona na lato 2021 r. Miliarderzy i przywódcy mocarstw obawiają się koronawirusa.

Odbywające się w Davos Światowe Forum Ekonomiczne odłożone do lata 2021 r. – informują światowe agencje. Organizatorzy obiecują jednak, że jak co roku w styczniu zorganizują szereg wideo konferencji z udziałem czołowych polityków i przedsiębiorców.

- reklama -

– Decyzja o przeniesieniu terminu Forum nie była prosta. Przecież obecna sytuacja wymaga, żeby politycy i biznesmeni spotkali się razem w poszukiwaniu dróg wyjścia z epidemicznego kryzysu ekonomicznego -czytamy w komunikacie prasowym organizatorów przedsięwzięcia.

Jednocześnie komitet organizacyjny zapewnia, że dokładna data zostanie sprecyzowana tak szybko, jak tylko sytuacja na to pozwoli. – Musimy być więcej niż pewni, że zdrowie i życie zaproszonych gości oraz mieszkańców kraju przyjmującego – Szwajcarii – nie będą zagrożone – podkreśla komunikat.

Bez względu na orientacyjną datę Forum wyznaczoną na lato 2021 r. 25 stycznia, czyli zgodnie z pierwotnymi ustaleniami ruszy seria debat w cyfrowym formacie. W zdalnych konsultacjach pod wspólną nazwą „Davoskie dialogi” wezmą udział wysoko postawione osobistości tradycyjnie zapraszane do Szwajcarii. Rzecz jasna tematem będzie sytuacja globalnej gospodarki oraz polityczne i społeczne skutki pandemii.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Kto wciskał Polakom szczepionkę AstraZeneca?

AstraZeneca wycofała swoją szczepionkę na koronawirusa z rynku. W całej Europie przeciwko koncernowi toczą się procesy o odszkodowania za...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx