INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

07:34 | niedziela | 25.02.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Kreml zmusza Aleksieja Nawalnego do emigracji

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

25 lutego

Ach, co to był za ślub!

10-11 lutego 1920 Na samym wybrzeżu na pięknie wybudowanym postumencie drewnianym stał stary strażnik polskiego morza – kaszubski rybak, w stroju rybackim z wiosłem na...

Koniecznie przeczytaj

Rzecznik prasowy Putina deklaruje, że Nawalny w każdej chwili może powrócić do Rosji. Naprawdę Kreml robi jednak wszystko, żeby zmusić opozycjonistę do emigracji.

– Berliński pacjent, jak każdy obywatel Rosji ma prawo powrotu do kraju w wybranym przez siebie momencie – zadeklarował rzecznik prasowy Kremla Dmitrij Pieskow, zapytany o przyszłość Aleksieja Nawalnego.

- reklama -

– Nie planujemy żadnych spotkań z Nawalnym ani czynności wobec niego. Chyba że on sam zechce podzielić się z naszymi organami bezpieczeństwa informacjami, które aktywnie przekazuje zachodnim służbom i politykom – dodał rzecznik Putina.

Natomiast według agencji Newsru, Kreml robi wszystko, aby zmusić Aleksieja Nawalnego do pozostania na emigracji. 24 września państwowa służba komornicza zajęła moskiewskie mieszkanie opozycjonisty.

Pozew wobec opozycjonisty złożył jeden z kremlowskich oligarchów Jewgienij Prigożyn, zwany kucharzem Putina. Fundacja Nawalnego zdemaskowała korupcyjne schematy biznesmena zaopatrującego w żywność Rosgwardię, czyli wewnętrzną armię Kremla. Pozew jest więc próbą zastraszenia opozycjonisty, komentuje Newsru.

- reklama -

Ponadto sama fundacja została obłożona wysokimi grzywnami, a najbliżsi współpracownicy Nawalnego są nękani ciągłymi przesłuchaniami w prokuraturze i FSB.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Franciszek w orkiestrze Tuska?

Po pouczaniu Ukraińców, wspieraniu klimatystów, wprowadzaniu do kościołów Pachamamy, papież Franciszek zabrał się za opiłowanie Polaków. Były czasy, gdy...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx