INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

06:49 | poniedziałek | 27.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Francja: ograniczony transport publiczny w Paryżu i regionie Ile de France

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 czerwca

Niemiecki sposób na powojenny świat

Czwartek, 24 czerwca 1943 r. Niemcy zawsze chcieli rządzić światem i zawsze uważali, że mają do tego prawo. Nie było zbrodni, której by nie popełnili...

Koniecznie przeczytaj

Transport publiczny w Paryżu i stołecznym regionie Ile de France zostanie ograniczony od środy w związku z obowiązująca godziną policyjną – ogłosili w poniedziałek przewoźnicy RATP, SNCF oraz Optile.

O około połowę zostanie po godz. 21 zredukowane kursowanie pociagów metra i kolejki RER. Podobnie będzie z częstotliwością jazdy autobusów z wyjątkiem najbardziej ruchliwych linii autobusowych i linii obsługujących szpitale, których rozkłady nie ulegną zmianie.

- reklama -

Niektóre linie metra (jak np. nr 4, 7 i 13) zostaną wzmocnione między 20:00 a 21:00, aby poradzić sobie ze wzmożonym ruchem pasażerskim tuż przed godziną policyjną, czyli od godz. 20 do 21.

Od godziny 21 zostanie zredukowana również liczba kursujących składów tramwajowych.

Użytkownicy transportu publicznego w Paryżu, Marsylii oraz kilku innych metropoliach, gdzie wprowadzono godzinę policyjną, skarżą się na tłok w komunikacji publicznej oraz brak możliwości zachowania dystansu społecznego w związku z pandemią koronawirusa. Kierowcy natomiast narzekają na coraz większe korki na drogach.

- reklama -

Z Paryża Katarzyna Stańko

ksta/ zm/ mal/

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Schwabska wizja przyszłości

Jaka była szwabska wizja przyszłości, wiemy. Zarówno z „Mein Kampf”, przywódcy Szwabów, jak też z grozy II wojny światowej. Obecnie dociera...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x