INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

02:56 | piątek | 02.06.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Francja: ograniczony transport publiczny w Paryżu i regionie Ile de France

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

2 czerwca

Świętość na dnie piekła

28 maja 1941 Ojciec Maksymilian Kolbe modlił się o to, by całe swoje życie poświęcić dla Maryi tak bardzo, by na ziemi nie został po...

Koniecznie przeczytaj

Transport publiczny w Paryżu i stołecznym regionie Ile de France zostanie ograniczony od środy w związku z obowiązująca godziną policyjną – ogłosili w poniedziałek przewoźnicy RATP, SNCF oraz Optile.

O około połowę zostanie po godz. 21 zredukowane kursowanie pociagów metra i kolejki RER. Podobnie będzie z częstotliwością jazdy autobusów z wyjątkiem najbardziej ruchliwych linii autobusowych i linii obsługujących szpitale, których rozkłady nie ulegną zmianie.

- reklama -

Niektóre linie metra (jak np. nr 4, 7 i 13) zostaną wzmocnione między 20:00 a 21:00, aby poradzić sobie ze wzmożonym ruchem pasażerskim tuż przed godziną policyjną, czyli od godz. 20 do 21.

Od godziny 21 zostanie zredukowana również liczba kursujących składów tramwajowych.

Użytkownicy transportu publicznego w Paryżu, Marsylii oraz kilku innych metropoliach, gdzie wprowadzono godzinę policyjną, skarżą się na tłok w komunikacji publicznej oraz brak możliwości zachowania dystansu społecznego w związku z pandemią koronawirusa. Kierowcy natomiast narzekają na coraz większe korki na drogach.

- reklama -

Z Paryża Katarzyna Stańko

ksta/ zm/ mal/

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Jak to jest z ukrainizacją Polski?

Nadal Ukraińcy blokują chrześcijański pochówek leżących w dołach śmierci 200 tys. ofiar ukraińskich mordów. Wciąż nie obejmuje polska edukacja programami...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx