INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

21:15 | środa | 18.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Francja: kraj jest daleki od wyjścia z kwarantanny

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

18 maja

Zbrodnia niemiecko-ukraińska na polskiej wsi

Wtorek, 18 maja 1943 r. Najmłodsza ofiara tej zbrodni miała 2 miesiące, najstarsza 61 lat. Niemcy i Ukraińcy spalili żywcem mieszkańców polskiej wsi. Za to,...

Koniecznie przeczytaj

„Francja daleka jest od wyjścia z kwarantanny” – powiedział w środę rzecznik francuskiego rządu Gabriel Attal. Koronawirus nie został pokonany, a liczba hospitalizowanych chorych na Covid-19 jest wyższa niż podczas pierwszej fali pandemii – dodał.

„Wciąż daleko nam do pokonania koronawirusa i jeszcze przez jakiś czas musimy żyć z ograniczeniami niezbędnymi, by go kontrolować” – ostrzegł Attal po zakończeniu posiedzenia Rady Ministrów oraz Rady Obrony w środę.

- reklama -

Poinformował jednak, że od 1 grudnia niewykluczone jest częściowe poluzowanie lockdownu dla części przedsiębiorców, którzy będą mogli stopniowo otwierać sklepy z towarami nieuznawanymi za niezbędne do życia.

„Szpitale są dziś nadal niezwykle przeciążone i przyjmują więcej pacjentów niż w szczycie pierwszej fali epidemii” – podkreślił Attal. „Nadal potrzebujemy solidarności i zaangażowania wszystkich (…). Zmniejszenie naszych wysiłków teraz oznaczałoby podjęcie zbyt dużego ryzyka” – dodał.

Rzecznik zapowiedział również, że na piątek premier Jean Castex zaprosił przywódców partii i grup politycznych na spotkanie, by „podsumować sytuację, omówić kolejne kroki i możliwe scenariusze, które mogą być realizowane w kolejnych fazach”.

- reklama -

Po rozmowach polityków odbędą się również konsultacje z partnerami społecznymi.

W przyszłym tygodniu prezydent Emmanuel Macron wygłosi kolejne orędzie do Francuzów. Media spodziewają się przedstawienia planu stopniowego, regionalnego wychodzenia z obowiązującej od 30 października kwarantanny.

Z Paryża Katarzyna Stańko (PAP)

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Niemcy karzą czy kpią z ofiar swoich zbrodni?

Najpierw masowo uwalniali zbrodniarzy i ich kryli. Teraz odstawiają szopkę z procesami, z których nic nie wynika. W Niemczech powoli...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x