INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

12:07 | wtorek | 18.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Georg Soros inwestuje gigantyczną kwotę w akcje tej firmy. Eksperci pytają, o co chodzi?

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Według informacji stacji CNN, powołującej się na Komisję Papierów Wartościowych i Giełd, Soros Fund Management zainwestował 175,3 mln dolarów w akcje Palantira.

To stworzona przez m.in. Petera Thiela (współzałożyciel Pal Pay), tajna, cyfrowa megafirma, która debiutowała na Wall Street we wrześniu tego roku.

- reklama -

Wzbudza kontrowersje, głównie z powodu kontaktów z agencjami rządowymi i monitorowania ogromnej ilości danych w całym świecie.

W ostatnich miesiącach, jej zaangażowanie przejawiało się przede wszystkim w pomocy w śledzeniu danych, dotyczących rozprzestrzeniania się Covid-19 i potencjalnej dystrybucji szczepionek przeciw koronawirusowi. Należące do Palantira platformy: Gotham, Foundry i Apollo, były też wykorzystane do monitorowania działalności terrorystycznej.

Inwestycja Sorosa w firmę Thiela, wzbudziła zainteresowanie również z powodu sympatii jej właściciela, do Donalda Trumpa, którego poparł w 2016 r. Soros, co jest powszechną wiedzą, wspiera głównie liberalne projekty.

- reklama -

Dziś Thiel jest członkiem rady dyrektorów Facebooka. W akcje Palantira zainwestowała też firma Third Point, należąca do Dana Loeba. Kupiła je w liczbie 2,4 miliona.

Dziś, za 1 akcję Palantira płaci się po ok.16 dolarów, kiedy Soros i Loeb je kupowali, warte były 9,50 dol. Analitycy giełdowi wyceniają obecną wartość Palantira na ok. 30 miliardów dolarów. Udziały Sorosa – na ok. 294 miliony dol.

Źródło: forsal.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Grzegorz Braun do Niedzielskiego: „będziesz pan wisiał”. Prokuratura umorzyła postępowanie

Prokuratura umorzyła postępowanie ws. wypowiedzi posła Konfederacji, który w Sejmie zwrócił się do ministra zdrowia słowami „będziesz pan wisiał”. Rzeczniczka...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x