INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

01:19 | czwartek | 30.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Georg Soros inwestuje gigantyczną kwotę w akcje tej firmy. Eksperci pytają, o co chodzi?

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

30 czerwca

Nieznana dziewczyna z Łąckiego

Niedziela, 29 czerwca 1941 r. UWAGA! Drastyczne treści! Przez lata nie wolno było o nich mówić. Jakby ich nie było. A przecież tysiące Polaków zostało...

Koniecznie przeczytaj

Według informacji stacji CNN, powołującej się na Komisję Papierów Wartościowych i Giełd, Soros Fund Management zainwestował 175,3 mln dolarów w akcje Palantira.

To stworzona przez m.in. Petera Thiela (współzałożyciel Pal Pay), tajna, cyfrowa megafirma, która debiutowała na Wall Street we wrześniu tego roku.

- reklama -

Wzbudza kontrowersje, głównie z powodu kontaktów z agencjami rządowymi i monitorowania ogromnej ilości danych w całym świecie.

W ostatnich miesiącach, jej zaangażowanie przejawiało się przede wszystkim w pomocy w śledzeniu danych, dotyczących rozprzestrzeniania się Covid-19 i potencjalnej dystrybucji szczepionek przeciw koronawirusowi. Należące do Palantira platformy: Gotham, Foundry i Apollo, były też wykorzystane do monitorowania działalności terrorystycznej.

Inwestycja Sorosa w firmę Thiela, wzbudziła zainteresowanie również z powodu sympatii jej właściciela, do Donalda Trumpa, którego poparł w 2016 r. Soros, co jest powszechną wiedzą, wspiera głównie liberalne projekty.

- reklama -

Dziś Thiel jest członkiem rady dyrektorów Facebooka. W akcje Palantira zainwestowała też firma Third Point, należąca do Dana Loeba. Kupiła je w liczbie 2,4 miliona.

Dziś, za 1 akcję Palantira płaci się po ok.16 dolarów, kiedy Soros i Loeb je kupowali, warte były 9,50 dol. Analitycy giełdowi wyceniają obecną wartość Palantira na ok. 30 miliardów dolarów. Udziały Sorosa – na ok. 294 miliony dol.

Źródło: forsal.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

SYN POSŁUGACZA HITLERA PRZEMÓWIŁ

Arndt Freytag von Loringhoven opuszcza Polskę. Skrewił. Nie spełnił oczekiwań mocodawców i został odwołany. Na pożegnanie powiedział, jaki jest stosunek...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x