INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

02:38 | piątek | 21.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Biden i Pence zaszczepią się na koronawirusa

Czas czytania: 2 min.

Koniecznie przeczytaj

Prezydent elekt Joe Biden zaszczepi się w przyszłym tygodniu na koronawirusa – poinformowały w środę anonimowo osoby z jego otoczenia. Jeszcze szybciej, bo już w piątek szczepionkę przyjmie wiceprezydent z obecnej administracji Mike Pence oraz jego żona Karen – poinformował Biały Dom.

Obaj politycy zamierzają przyjąć szczepionkę publicznie aby – jak podkreślono – wzmocnić do niej zaufanie Amerykanów. Szczepionka ma być w USA powszechnie dostępna w przyszłym roku.

- reklama -

Rzeczniczka Białego Domu Kayleigh McEnany oświadczyła, że prezydent Donald Trump zaszczepi się “kiedy jego zespół lekarzy uzna, że nadszedł najlepszy moment”.

Biden oświadczył we wtorek, że naczelny epidemiolog kraju dr Anthony Fauci poradził mu aby zaszczepił się “raczej szybciej niż później”. Dodał, że w pierwszej kolejności powinni być zaszczepieni pracownicy medyczni i inne osoby najbardziej narażone na zakażenie.

“Nie chcę wysuwać się przed szereg ale chcę zademonstrować Amerykanom, że przyjęcie (szczepionki) jest bezpieczne” – powiedział prezydent elekt.

- reklama -

Szczepionka, produkowana przez koncern Pfizer we współpracy z niemiecką firmą BioNTech SE, ma zacząć być rozprowadzania w przyszłym tygodniu. W pierwszej kolejności mają ją otrzymać lekarze, pielęgniarki i inni pracownicy medyczni a także pensjonariusze i personel domów opieki oraz niektórzy członkowie administracji federalnej.

Według podliczeń agencji Reutera wirus dotychczas uśmiercił 304 187 Amerykanów a zakaził 16,7 mln, czyli ok. 5 proc. populacji. (PAP)

jm/

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Stan Kentucky alkoholowym imperium

Producenci alkoholu przekształcili Kentucky w ekonomiczną potęgę. Destylarnie Burbona corocznie „wpompowują” w gospodarkę stanu ok. 9 mld dol. -...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x