INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

01:32 | piątek | 03.12.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

„Mein Kampf” po polsku. To druga na świecie edycja naukowa książki Hitlera

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Nie cichną kontrowersje wokół polskiej edycji „Mein Kampf” Adolfa Hitlera.

Nad drugim na świecie krytycznym wydaniem książki Hitlera pracuje profesor Eugeniusz C. Król. Opatrzył on tekst, oparty na niemieckiej edycji z 1942 r. wstępem oraz przypisami.

Mimo to sama myśl wydania „Mein Kampf” wywołała spore spory w polskim środowisku naukowym. Pierwotnie książka miała się ukazać we współpracy z Instytutem Nauk Politycznych PAN, jednak w 2016 r. władze tej instytucji zdecydowały się wycofać z całego projektu. Ostatecznie książkę wyda Bellona i praca Hitlera trafi do księgarń w połowie stycznia.

Pierwsze naukowe wydanie „Mein Kampf” ukazało się w Niemczech w 2016 r. I zostało przygotowane przez Instytut Historii Najnowszej w Monachium za zgodą niemieckiej Centralnej Rady Żydów. Nie od rzeczy będzie tu jednak wspomnieć, że książka nieoczekiwanie stała się bestsellerem na niemieckim rynku księgarskim. Sprzedano jej ponad 100 tys. egz.

Źródło: Rzeczpospolita

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Demades
18.10.2021 03:36

Bzdura !! W katalogu biblioteki Seminarium Misjonarzy w OBRZE widziałem MEIN KAMPF po Polsku, czyli już była przetłumaczona! Może niedostępna w dystrybucji publicznej to inna sprawa.

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Koniec Opla z Gliwic. Polska ofiarą Stellantis?

Po 23 latach fabryka samochodów osobowych Opla w Gliwicach przeszła do historii. Produkcję modelu Astra przeniesiono do z powrotem...

Przeczytaj jeszcze to!

1
0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x