INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

00:24 | poniedziałek | 06.12.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

Przyjrzyjcie się! IPN szuka tej kobiety

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Na swoim FB-owym profilu, Instytut Pamięci Narodowej zamieścił zdjęcie młodej kobiety. Została sfotografowana na jednej z angielskich ulic ponad 70 lat temu.

Do zdjęcia, dołączona jest prośba o pomoc w identyfikacji dziewczyny. Napisano m.in: “Pomimo przeprowadzonej w Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej kwerendy archiwalnej nadal nie wiadomo, kim jest bohaterka ze zdjęcia, czy jeszcze żyje a może żyją jej dzieci lub wnuki.

Fotografia pochodzi z teczki zatytułowanej “Polskie Siły Zbrojne na Zachodzie” i została przekazane do zasobu archiwalnego IPN z WSI w Warszawie.

Mogła zostać wykonana w Londynie, Edynburgu, Glasgow, St Andrews”. Historycy z IPN chcą się dowiedzieć, jak potoczyły się losy uwiecznionej na zdjęciu dziewczyny.

Zastanawiają się, czy wróciła do Polski, czy pozostała na emigracji.

Źródło:Facebook.pl

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Marine Le Pen: europejska prawica zrobiła krok naprzód

Podczas spotkania w Warszawie liderzy europejskiej prawicy uzgodnili, że będą ściślej współpracować w Parlamencie Europejskim, aby bronić suwerenności 27...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x