INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

22:43 | wtorek | 16.04.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Miejsce śmierci Floyda jako „strefa autonomiczna”. Z instrukcjami dla białych

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

16 kwietnia

Jedźcie sami do Niemiec…

13 kwietnia 1943 W czasie II wojny światowej, Warszawa była dla Niemców najniebezpieczniejszym z okupowanych przez nich miast Europy. Każdy Polak mógł wtedy zginąć...

Koniecznie przeczytaj

Echa śmierci George’a Floyda nabierają coraz nowszych barw. I wszystko wskazuje na to, że nawet wyrok skazujący dla Dereka Chauvina, policjanta oskarżanego o nieumyślne spowodowanie śmierci Floyda nie zakończy całej sprawy.

Media właśnie poinformowały, że miejsce gdzie zginął Floyd zostało przekształcone w „strefę autonomiczną”, o nazwie George Fox Square. Nie byłoby może w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że biali musza przestrzegać tam specjalnych zasad.

- reklama -

Mają nie tylko uczcić pamięć Floyda, ale i przestrzegać zachowań, które nie będą krzywdzić mniejszości rasowych.

Śmierć Floyda podczas policyjnego zatrzymania rozpętała w Stanach Zjednoczonych bezprecedensową od lat falę zamieszek, przemocy na ulicach i protestów społecznych. Powszechnie oskarżano amerykańską policję o stosowanie nadmiernej przemocy wobec przedstawicieli mniejszości etnicznych i rasowych.

Chauvin został uznany za winnego morderstwa drugiego stopnia, czyli że nie działał z chęcią zamordowania Floyda. Z sądu został jednak wyprowadzony w kajdankach i na wyrok będzie oczekiwał w areszcie. Nie będzie mógł wyjść za kaucją.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

“MAUS” po raz drugi

Czyli Żydzi przedstawiani w palestyńskim podręczniku szkolnym jako „synowie świń”, to podżeganie do nienawiści, a Polacy przedstawiani w amerykańskim podręczniku (właściwie szkolnej...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx