INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

09:01 | wtorek | 06.06.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Niemcy kupią 30 mln dawek Sputnika V

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

6 czerwca

Świętość na dnie piekła

28 maja 1941 Ojciec Maksymilian Kolbe modlił się o to, by całe swoje życie poświęcić dla Maryi tak bardzo, by na ziemi nie został po...

Koniecznie przeczytaj

Transakcję zapowiedział premier Saksonii Michael Kretschmer podczas wizyty w Moskwie, informuje Deutsche Welle.

– Chcemy kupić trzy partie po dziesięć milionów dawek. W czerwcu, lipcu i sierpniu – powiedział w czwartek premier Saksonii reprezentujący CDU.

- reklama -

– Warunkiem wstępnym jest zgoda Europejskiej Agencji Leków (EMA) – dodał na konferencji prasowej po spotkaniu z rosyjskim ministrem zdrowia.

Premier Saksonii liczy, że UE dopuści rosyjską szczepionkę już w maju ponieważ delegacja EMA przebywa obecnie w Moskwie.

Według Deutsche Welle, Kretschmer wierzy, że Sputnik V będzie się cieszył w Saksonii dużym zainteresowaniem. Rozgłośnia przypomina, że we wschodnich krajach związkowych Rosja jest bardziej popularna niż na zachodzie Niemiec.

- reklama -

Deutsche Welle potwierdza, że minister zdrowia Jens Spahn zapowiedział negocjacje w sprawie zakupu Sputnika V po tym, jak Bawaria i Meklemburgia – Pomorze Przednie rozpoczęły samodzielne negocjacje z rosyjskim producentem. Tymczasem w Niemczech za zakup szczepionek odpowiada rząd federalny.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Dziesięć tysięcy procent marży na szczepionce i dwa miliardy w błoto

Na jednej dawce szczepionki Pfizer uzyska marżę rzędu 10 tys. procent. Polska utopi w tych szczepionkach grube miliardy. Ile...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx