INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

09:20 | środa | 18.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Kosiniak- Kamysz dla “Rzeczpospolitej”: Wszyscy na opozycji się zgubiliśmy

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

18 maja

Zbrodnia niemiecko-ukraińska na polskiej wsi

Wtorek, 18 maja 1943 r. Najmłodsza ofiara tej zbrodni miała 2 miesiące, najstarsza 61 lat. Niemcy i Ukraińcy spalili żywcem mieszkańców polskiej wsi. Za to,...

Koniecznie przeczytaj

Jestem gotowy wziąć udział w rządowej akcji promującej szczepienia – deklaruje Władysław Kosiniak-Kamysz, lider PSL w rozmowie z “Rzeczpospolitą”.

Na informacje, że tylko 48 proc. Polaków zarejestrowało się lub zaszczepiło pierwszą dawką, szef Ludowców wskazał, że wiele osób starszych nie może się zaszczepić z przyczyn logistycznych – nie potrafią obsłużyć internetu i telefonu komórkowego w taki sposób, żeby wysłać SMS-a. Po prostu nie miał kto im w tym pomóc.

- reklama -

“Zwracałem się do rządu, by rozwiązać ten problem i zaangażować pomoc społeczną. To jest grupa, o którą trzeba zadbać w pierwszej kolejności i przygotować ją do jesieni. Rząd powinien zastosować zachęty dla ludzi, którzy się zaszczepią, to byłoby mobilizujące dla części sceptycznych osób” – powiedział.

Dodał, że należy również walczyć z ordynarnymi kłamstwami dotyczącymi szczepień, które się rozprzestrzeniają: np. że implementowane są czipy w szczepionkach. “Rząd musi walczyć z tymi wszystkimi antyszczepionkowymi wariactwami, które są rozpowszechniane” – ocenił.

“Stanę z każdym do promocji szczepień, bo nie mogę zdzierżyć tych szkodliwych głupot, które są rozpowszechniane” – zadeklarował.

- reklama -

Szef ludowców pytany był również o to, które z propozycji PiS w Polskim Ładzie mógłby poprzeć. W odpowiedzi zapowiedział, że PSL zgłosi swoje kontrpropozycje do Polskiego Ładu.

“W obszarze ochrony zdrowia jest gotowy projekt paktu na rzecz zdrowia. W obszarze mieszkań jest +własny kąt+: 50 tys. na wkład własny, na budowę domu. I to nie 70-metrowej cegiełki, tylko domu, w którym spokojnie można zamieszkać – 120 mkw. i nie tylko dla tych, co mają dzieci, a właśnie dla tych, co chcą mieć dzieci. Błędne jest założenie, że będziemy wspierać tylko tych, którzy już teraz mają dzieci. Aby pobudzić dzietność, najpierw trzeba wesprzeć tych, którzy chcą mieć dzieci. Ludzi, którzy nie decydują się na założenie rodziny, bo nie mają gdzie mieszkać” – podał Kosiniak-Kamysz.

Dodał, że następnym pomysłem PSL jest emerytura bez podatków, ale nie może być tak, że będzie ona dzielić Polaków, na tych zarabiających do 2,5 tysiąca i tych powyżej 2,6 czy 2,7. Nie mówię o tych, którzy mają więcej – po 6–7 tysięcy, bo ich jest promil, tam mógłbym założyć górną granicę. Ale przy postawieniu górnej granicy na poziomie 2,5 tysiąca wyklucza się np. nauczycielkę, która przez lata płaciła składki i podatki.(PAP)

- reklama -

lgs/ je/

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Sprowokowała, złamała polskie prawo, teraz się żali. Sława Iryny Zemlyany  

Ukraińska aktywistka i dziennikarka, która złamała prawo atakując ambasadora Rosji, oznajmiła, że opuszcza Polskę, bo dostaje maile z groźbami....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x