INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

14:50 | niedziela | 02.10.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

A to dobre! Chciano sprawdzić czy dyskoteki są bezpieczne w czasie pandemii. Zabrakło ochotników…

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

2 października

Ostatni Piastowic

30 września 1089 r. Polacy lubią się szczyć, że w historii nie mieli królobójców. Cóż nie jest to do końca prawda. Już pierwsi władcy mieli...

Koniecznie przeczytaj

Z soboty na niedzielę w Paryżu miał zostać przeprowadzony eksperyment sprawdzający, czy dyskoteki mogą funkcjonować w trakcie pandemii koronawirusa. Zabrakło jednak chętnych, więc eksperyment przełożono na “późniejszy termin”.

W teście, jak podała AFP, mogły wziąć udział osoby w wieku 18-49 lat w pełni zaszczepione przeciwko Covid-19. Postawiono jednak warunek, że do eksperymentu potrzeba 4400 ochotników. Ponieważ zabrakło tylu chętnych, eksperyment przełożono na inny, niesprecyzowany termin.

- reklama -

Eksperyment pilotowany przez francuską Agencję Nowych Chorób Zakaźnych ANRS/MIE we współpracy z grupą paryskich szpitali AP-HP nazwano “Powrót nocy” i miał trwać od godziny 23 w sobotę do 6 rano w niedzielę w dwóch klubach: le Cabaret sauvage (w XIX dzielnicy) oraz la Machine du Moulin Rouge (w XVIII dzielnicy).

Celem testu miało być sprawdzenie, czy SARS-CoV-2 może się rozprzestrzeniać w zamkniętych klubach wśród zaszczepionych osób. Według rządowego planu luzowania obostrzeń epidemicznych, dyskoteki otworzą się 9 lipca dla osób zaszczepionych bądź posiadających negatywny wynik testu na koronawirusa. Dozwolone będzie maksymalnie 75 proc. zapełnienie klubów oraz zalecane będzie noszenie maseczek. Eksperyment nie miał mieć decydującego wpływu na to, czy dyskoteki zostaną otwarte latem, jego wyniki miały jedynie pomóc zdecydować, czy mogłyby one funkcjonować także jesienią i zimą. (PAP)

skib/ tebe/

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Czy Lewandowski założy na ramię opaskę gejowską, ukraińską czy jeszcze inną? 

Mistrzostwa jeszcze się nie zaczęły, a już wywołały kontrowersje. Poszło o opaski kapitańskie. Część drużyn ogłosiła, że ich kapitanowie...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx