INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

02:58 | piątek | 20.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

A to dobre! Chciano sprawdzić czy dyskoteki są bezpieczne w czasie pandemii. Zabrakło ochotników…

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

20 maja

Roczniki, czyli kroniki słynnego Królestwa Polskiego

19 maja 1480 r. To najbardziej znany polski kronikarz. Mało kto jednak wie, że był także znakomitym geografem, dyplomatą i nauczycielem. 18 maja 1480 r....

Koniecznie przeczytaj

Z soboty na niedzielę w Paryżu miał zostać przeprowadzony eksperyment sprawdzający, czy dyskoteki mogą funkcjonować w trakcie pandemii koronawirusa. Zabrakło jednak chętnych, więc eksperyment przełożono na “późniejszy termin”.

W teście, jak podała AFP, mogły wziąć udział osoby w wieku 18-49 lat w pełni zaszczepione przeciwko Covid-19. Postawiono jednak warunek, że do eksperymentu potrzeba 4400 ochotników. Ponieważ zabrakło tylu chętnych, eksperyment przełożono na inny, niesprecyzowany termin.

- reklama -

Eksperyment pilotowany przez francuską Agencję Nowych Chorób Zakaźnych ANRS/MIE we współpracy z grupą paryskich szpitali AP-HP nazwano “Powrót nocy” i miał trwać od godziny 23 w sobotę do 6 rano w niedzielę w dwóch klubach: le Cabaret sauvage (w XIX dzielnicy) oraz la Machine du Moulin Rouge (w XVIII dzielnicy).

Celem testu miało być sprawdzenie, czy SARS-CoV-2 może się rozprzestrzeniać w zamkniętych klubach wśród zaszczepionych osób. Według rządowego planu luzowania obostrzeń epidemicznych, dyskoteki otworzą się 9 lipca dla osób zaszczepionych bądź posiadających negatywny wynik testu na koronawirusa. Dozwolone będzie maksymalnie 75 proc. zapełnienie klubów oraz zalecane będzie noszenie maseczek. Eksperyment nie miał mieć decydującego wpływu na to, czy dyskoteki zostaną otwarte latem, jego wyniki miały jedynie pomóc zdecydować, czy mogłyby one funkcjonować także jesienią i zimą. (PAP)

skib/ tebe/

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Zamordyzm po włosku, czyli skutki odmowy zaszczepienia  

Włoskie władze otwierają kraj dla turystów i jednocześnie ściskają łapą za gardło własnych obywateli. Co prawda włoskie władze przyznały, że...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x