INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

00:04 | poniedziałek | 15.08.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Zemsta Hofmana? Kto stoi za odejściem posłów PiS?

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

15 sierpnia

Ostatnia chrystianizacja w Europie

14 sierpnia 1385 r. Dla Polaków to dowód współpracy, dla Litwinów bardzo często – zdrady. Akt Unii w Krewie został wydany przez wielkiego księcia litewskiego...

Koniecznie przeczytaj

PiS straciło większość w Sejmie. Czy odejście Zbigniewa Girzyńskiego i dwójki innych posłów to reakcja na akcję CBA w biurze Adama Hofmana?

CBA wkroczyło do biura agencji R4S. To agencja PR stworzona przez byłego rzecznika PiS Adama Hofmana.

- reklama -

CBA bada umowy spółki z państwowymi firmami. Sute kontrakty były zawierane, gdy państwowe spółki nadzorował przyjaciel Hofmana minister skarbu Dawid Jackiewicz.

Jednak Jackiewicz nie jest jedynym kolegą Hofmana. Tuż po akcji CBA z PiS odeszła trójka posłów na czele z Zbigniewem Girzyńskim.

W efekcie PiS straciło większość w Sejmie i obecnie tzw. Zjednoczona Prawica posiada zaledwie 229 posłów. O tym, że Girzyński to dobry znajomy Hofmana wiadomo od dawna.

- reklama -

„Decyzja w przypadku posła Girzyńskiego ma związek ze sprawą, która była parę dni temu komentowana. Chodzi o to, co wydarzyło się w biurze Adama Hofmana. Nie jest tajemnicą, że panowie są w relacjach towarzyskich, wcześniej zawodowych”  – powiedziała na konferencji prasowej rzeczniczka PiS Anita Czerwińska.

Sam poseł Girzyński odparł, że Czerwińska kłamie. Jednak podobne podejrzenia mają też dziennikarze.

Nie wiadomo, czy z klubu PiS nie odejdą kolejni posłowie. W niedzielę o losie pozostanie w koalicji zadecyduje Porozumienie Jarosława Gowina.

- reklama -

Źródło: TVN 24 / GW

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Kapitalizm w Nowym Porządku Świata

Seria tyleż poważnych, ile sztucznie wywołanych kryzysów globalnych wieszczy nadejście nowego porządku świata. Czy porządek ten rzeczywiście nadejdzie i zamieni...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx