INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

03:18 | sobota | 03.06.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Jacek Sasin będzie czyścił państwowe spółki. Z rodzin polityków PiS

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

3 czerwca

Świętość na dnie piekła

28 maja 1941 Ojciec Maksymilian Kolbe modlił się o to, by całe swoje życie poświęcić dla Maryi tak bardzo, by na ziemi nie został po...

Koniecznie przeczytaj

Jacek Sasin ma nowe zadanie. Ma oczyścić PiS z nepotyzmu i kumoterstwa. Czyli wprowadzić uchwałę partyjnego kongresu, która nie pozwala na to, by współmałżonkowie, dzieci, rodzeństwo czy rodzice posłów i senatorów PiS zasiadali w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa.

– Mam taki pomysł, że poprosimy naszych parlamentarzystów o złożenie oświadczeń o członkach najbliższej rodziny, którzy pracują w spółkach. Nie chodzi też o to, żeby pracę tracili wszyscy członkowie rodzin – chodzi o eksponowane stanowiska, rady nadzorcze, zarządy, chodzi o stanowiska wysokopłatne – mówił Sasin.

- reklama -

– Rozliczą nas Polacy, nie chciałbym, żeby opozycja była sędziami w tej sprawie, sama ma wiele na sumieniu i dobrze by było, gdyby poszła naszą drogą. Sprawę nepotyzmu politycznego chcemy zamknąć, zaczynamy od siebie – twierdzi Sasin.

– Nie zamierzam powoływać żadnego biura badań genologicznych [właśc. Genealogicznych – W24] w Ministerstwie Aktywów Państwowych – zaznaczył wicepremier.

Wobec tych działaczy, którzy nie będą chcieli w tej sprawie współpracować z Jackiem Sasinem, mają być wyciągnięte “konsekwencje polityczne”.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Skąd nienawiść do Polaków u Grabowskiego?

Prof. Jan Grabowski posługuje się polskim nazwiskiem, choć nie jest to jego nazwisko. Kłamie i zmyśla historię holokaustu na...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx