INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

11:24 | środa | 08.12.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

Bez szczepienia nie wejdziesz do Niemiec? Szykuje się niezły skandal!

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Jak informuje we wtorek portal RedaktionsNetzwerk Deutschland (RND), rząd federalny chce zmienić przepisy wjazdowe do Niemiec, co może utrudnić podróżowanie osobom, które nie są zaszczepione przeciwko koronawirusowi.

Według informacji RND w przyszłości surowsze przepisy wjazdu będą obowiązywać również wobec krajów, dla których do tej pory nie ustalono klasyfikacji ryzyka ze względu na niskie liczby zakażeń Covid-19.

Każda osoba wjeżdżająca do Niemiec będzie musiała okazać świadectwo szczepienia przeciwko koronawirusowi, dowód wyzdrowienia lub aktualny negatywny wynik testu na koronawirusa, niezależnie od tego, czy przybędzie do kraju drogą powietrzną, wodną czy lądową.

Na razie zasady te dotyczą tylko krajów uznanych za “obszary ryzyka”. Ta kategoria po zmianach ma zniknąć.

“Należy jednak utrzymać kategorie +obszar o wysokiej zachorowalności+ i +obszar występowania wariantu wirusa+ wraz z określonymi wymogami dotyczącymi kwarantanny” – informuje RND.

Obecne rozporządzenie wjazdowe wygasa z końcem lipca. Planowane zmiany są obecnie nadal przedmiotem dyskusji w rządzie federalnym. Decyzja w tej sprawie ma zapaść w przyszłym tygodniu – pisze portal.

Zmiana ta dotyczyłaby przyjazdów do Niemiec np. z Polski, która nie jest obecnie uznawana za obszar ryzyka, wobec czego przy wjeździe do Niemiec nie trzeba przedstawiać testu czy rejestrować wjazdu.

Z Berlina Berenika Lemańczyk (PAP)

bml/ kib/

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Solarne problemy Elona Muska

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wszczęła dochodzenie przeciwko koncernowi Tesla. Zarzuca firmie Elona Muska, że nie powiadomiła...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x