INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

01:15 | czwartek | 19.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Wysyłali cegły zamiast telefonów z aukcji. Grozi im 8 lat więzienia

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

19 maja

Zbrodnia niemiecko-ukraińska na polskiej wsi

Wtorek, 18 maja 1943 r. Najmłodsza ofiara tej zbrodni miała 2 miesiące, najstarsza 61 lat. Niemcy i Ukraińcy spalili żywcem mieszkańców polskiej wsi. Za to,...

Koniecznie przeczytaj

Oszuści z OLX zostali pojmani przez policję. To oni stoją za licznymi oszustwami na internetowych aukcjach.

Policjanci z mokotowskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą dokonali zatrzymania dwóch mężczyzn, którzy zamiast oferowanej elektroniki wysyłali kupującym cegły. To 18-latek i 24-latek z Wadowic.

- reklama -

Kupującym elektronikę kazali uiszczać przedpłatę na konta bankowe, która zakładali „na słupa”. Łącznie oszukali kilkanaście osób z Polski.

Tropiący oszustów policjanci najpierw dotarli do „słupa”, na którego założono konto w serwisie. Oszuści wykorzystywali również jego rachunek bankowy oraz dane teleadresowe.

24-latek był już wcześniej karany za różnego rodzaje przestępstw przeciwko mieniu oraz narkotykowe. 18-latek pomagał w całym procesie.

- reklama -

„Mając wystarczającą ilość dowodów, policjanci z warszawskiego Mokotowa ruszyli do miejscowości oddalonej o 350 km. Podejrzanemu oraz jego młodszemu koledze złożyli poranne wizyty. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przetransportowani do Warszawy. Tu usłyszeli prokuratorskie zarzuty dopuszczenia się oszustw. 24-latkowi na chwilę obecną udowodniono 5 przestępstw. Jego młodszemu wspólnikowi jedno” – czytamy w komunikacie Policji.

Starszy z podejrzanych został tymczasowo aresztowany. Młodszego prokurator objął policyjnym dozorem. Obu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Sprowokowała, złamała polskie prawo, teraz się żali. Sława Iryny Zemlyany  

Ukraińska aktywistka i dziennikarka, która złamała prawo atakując ambasadora Rosji, oznajmiła, że opuszcza Polskę, bo dostaje maile z groźbami....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x