INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

02:13 | piątek | 03.12.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

Wysyłali cegły zamiast telefonów z aukcji. Grozi im 8 lat więzienia

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Oszuści z OLX zostali pojmani przez policję. To oni stoją za licznymi oszustwami na internetowych aukcjach.

Policjanci z mokotowskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą dokonali zatrzymania dwóch mężczyzn, którzy zamiast oferowanej elektroniki wysyłali kupującym cegły. To 18-latek i 24-latek z Wadowic.

Kupującym elektronikę kazali uiszczać przedpłatę na konta bankowe, która zakładali „na słupa”. Łącznie oszukali kilkanaście osób z Polski.

Tropiący oszustów policjanci najpierw dotarli do „słupa”, na którego założono konto w serwisie. Oszuści wykorzystywali również jego rachunek bankowy oraz dane teleadresowe.

24-latek był już wcześniej karany za różnego rodzaje przestępstw przeciwko mieniu oraz narkotykowe. 18-latek pomagał w całym procesie.

„Mając wystarczającą ilość dowodów, policjanci z warszawskiego Mokotowa ruszyli do miejscowości oddalonej o 350 km. Podejrzanemu oraz jego młodszemu koledze złożyli poranne wizyty. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przetransportowani do Warszawy. Tu usłyszeli prokuratorskie zarzuty dopuszczenia się oszustw. 24-latkowi na chwilę obecną udowodniono 5 przestępstw. Jego młodszemu wspólnikowi jedno” – czytamy w komunikacie Policji.

Starszy z podejrzanych został tymczasowo aresztowany. Młodszego prokurator objął policyjnym dozorem. Obu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja.pl

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Koniec Opla z Gliwic. Polska ofiarą Stellantis?

Po 23 latach fabryka samochodów osobowych Opla w Gliwicach przeszła do historii. Produkcję modelu Astra przeniesiono do z powrotem...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x