INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

23:27 | poniedziałek | 17.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Aleksander Kwaśniewski przewiduje… sukces PiS. „Partia Kaczyńskiego idzie po trzecie zwycięstwo wyborcze”

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

W rozmowie z „Rzeczpospolitą” Aleksander Kwaśniewski krytykował politykę europejską Prawa i Sprawiedliwości. Jednocześnie zwrócił uwagę, że PiS idzie po trzecie zwycięstwo wyborcze.

– PiS buduje koncept nieliberalnej demokracji mocno zdystansowanej od Europy. To oznacza, że możemy znaleźć się na marginesie i poza Europą. (…) PiS lubi UE o tyle, o ile jest ona dla nich użyteczna – stwierdził były prezydent.

- reklama -

Zdaniem Kwaśniewskiego nieunikniony jest więc permanentny konflikt rządu PiS z TSUE i UE. Tym bardziej, że Prawo i Sprawiedliwość zrobiło wszystko, by „zmienić albo odrzucić” Konstytucję. Na pewno zaś jej nie stosować.

Konflikt z Brukselą nie ma jednak większego wpływu na to, że – zdaniem Kwaśniewskiego – PiS wygra kolejne wybory parlamentarne. – Ale czy będzie miał większość pozwalającą rządzić? Wątpię – doprecyzował Kwaśniewski.

Były prezydent przekonywał, że PiS wszystkie wydatki planuje tak, by osiągnąć jak największy sukces wyborczy. Natomiast opozycja ciągle nie wie, co chce zaproponować Polakom. – Czekamy na program – wehikuł anty-PiS jest silny, ale nie wystarczający – ocenił Kwaśniewski.

- reklama -

Źródło: Rzeczpospolita

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Afera wokół raportu Ministerstwa Zdrowia. Sanepid zrzuca winę na szpital w Kłodzku

Ministerstwo Zdrowia pokazało raport, w którym wykazano 43 zgony z powodu COVID-19 w powiecie kłodzkim 15 stycznia. Sprawę zaczęli...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x