INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

04:55 | poniedziałek | 22.04.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Gowin zatopi Polski Ład? W PiS wrze

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

22 kwietnia

Jedźcie sami do Niemiec…

13 kwietnia 1943 W czasie II wojny światowej, Warszawa była dla Niemców najniebezpieczniejszym z okupowanych przez nich miast Europy. Każdy Polak mógł wtedy zginąć...

Koniecznie przeczytaj

W Zjednoczonej Prawicy rozgorzał konflikt pomiędzy Jarosławem Gowinem a Jarosławem Kaczyńskim i Mateuszem Morawieckim. Dwaj ostatni zarzucają wicepremierowi, że chce storpedować najważniejszy program własnego rządu. Gowin twierdzi zaś, że nie może się zgodzić na wprowadzenie w Polsce wyższych podatków.

– Gowin woli wychodzić z rządu, niż poprzeć wyższe podatki, które teraz są na stole – twierdzi polityk ze Zjednoczonej Prawicy.

- reklama -

– Gowin sam się ładuje na grilla. Non top znajduje jakiś powód, żeby być przeciw i jest nieustająco w kontrze do Zjednoczonej Prawicy i mnoży żądania ws. Podatków – twierdzi z kolei polityk PiS.

„Efekt Gowina” widać już w sondażach. Aż 41 proc. ankietowanych przez CBOS uważa, że zmiany podatkowe, zawarte w Polskim Ładzie idą w złym kierunku. Przeciwnego zdania jest jedynie 29 proc.

– Propozycje Ministerstwa Finansów uderzają w miliony ciężko pracujących Polaków. One oznaczają, że nie bogacze będą płacić wysokie podatki, co bylibyśmy skłonni zaakceptować, a miliony Polaków – przekonuje Jarosław Gowin.  

- reklama -

Wiele wskazuje więc na to, że PiS będzie musiał już wkrótce „rozwiązać problem” Gowina. Kto, wie czy ta groźba nie kryje się w dosyć enigmatycznych słowach Morawieckiego.

– Uważam, że dalsze oczekiwanie na to, aż ktoś zgodzi się – nie ma wielkiego sensu – mówił kilka dni temu Morawiecki, pytany o stanowisko szefa koalicyjnego Porozumienia.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

“MAUS” po raz drugi

Czyli Żydzi przedstawiani w palestyńskim podręczniku szkolnym jako „synowie świń”, to podżeganie do nienawiści, a Polacy przedstawiani w amerykańskim podręczniku (właściwie szkolnej...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx