INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

13:35 | czwartek | 08.12.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Gowin zatopi Polski Ład? W PiS wrze

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

8 grudnia

Uciekli do Mandżurii

3 grudnia 1941 r. Sikorski świetnie wiedział o wywózkach, pociągach pełnych Polaków, zmierzających na Syberię i do Kazachstanu. Chciał ich ratować. Szansa pojawiła się, gdy...

Koniecznie przeczytaj

W Zjednoczonej Prawicy rozgorzał konflikt pomiędzy Jarosławem Gowinem a Jarosławem Kaczyńskim i Mateuszem Morawieckim. Dwaj ostatni zarzucają wicepremierowi, że chce storpedować najważniejszy program własnego rządu. Gowin twierdzi zaś, że nie może się zgodzić na wprowadzenie w Polsce wyższych podatków.

– Gowin woli wychodzić z rządu, niż poprzeć wyższe podatki, które teraz są na stole – twierdzi polityk ze Zjednoczonej Prawicy.

- reklama -

– Gowin sam się ładuje na grilla. Non top znajduje jakiś powód, żeby być przeciw i jest nieustająco w kontrze do Zjednoczonej Prawicy i mnoży żądania ws. Podatków – twierdzi z kolei polityk PiS.

„Efekt Gowina” widać już w sondażach. Aż 41 proc. ankietowanych przez CBOS uważa, że zmiany podatkowe, zawarte w Polskim Ładzie idą w złym kierunku. Przeciwnego zdania jest jedynie 29 proc.

– Propozycje Ministerstwa Finansów uderzają w miliony ciężko pracujących Polaków. One oznaczają, że nie bogacze będą płacić wysokie podatki, co bylibyśmy skłonni zaakceptować, a miliony Polaków – przekonuje Jarosław Gowin.  

- reklama -

Wiele wskazuje więc na to, że PiS będzie musiał już wkrótce „rozwiązać problem” Gowina. Kto, wie czy ta groźba nie kryje się w dosyć enigmatycznych słowach Morawieckiego.

– Uważam, że dalsze oczekiwanie na to, aż ktoś zgodzi się – nie ma wielkiego sensu – mówił kilka dni temu Morawiecki, pytany o stanowisko szefa koalicyjnego Porozumienia.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Lech Wałęsa zbankrutował, ale…

Lech Wałęsa stacza się w nędzę. Walory finansowe wysysa z niego „pijawa”, rodzina żąda pieniędzy. Jedyna nadzieja w wyjazdach...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx