INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

20:01 | wtorek | 23.04.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Donald Tusk atakuje Kościół. “Chcę chodzić do Kościoła, w którym nie słychać przemówienia Kaczyńskiego”

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

23 kwietnia

Jedźcie sami do Niemiec…

13 kwietnia 1943 W czasie II wojny światowej, Warszawa była dla Niemców najniebezpieczniejszym z okupowanych przez nich miast Europy. Każdy Polak mógł wtedy zginąć...

Koniecznie przeczytaj

Donald Tusk podczas spotkania z sympatykami Platformy Obywatelskiej w Nakle niezwykle mocno wystąpił przeciwko zaangażowaniu się polskiego Kościoła w politykę. Zwłaszcza zaś przeciwko temu, co były premier uznał za wspieranie przez Kościół władzy Prawa i Sprawiedliwości.

– Uważam, że Kościół powinien naturalnie być krytyczny wobec każdej władzy. Jeśli istnieje jakieś napięcie między władzą a ludźmi, to Kościół powinien być zawsze po stronie ludzi i nieważne, jakie partie rządzą – powiedział Donald Tusk.

- reklama -

– Chcę chodzić do Kościoła, w którym nie słychać powtórki z przemówienia Kaczyńskiego – dodał.

– Eurosceptycyzm, mocne, bezkrytyczne wsparcie PiS-u mają miejsce w bardzo wielu parafiach. Wciąż formalnie jestem liderem europejskiej chrześcijańskiej demokracji i to jest dla mnie źródło nieustannego cierpienia, kiedy widzę, że w Polsce tak duża część Kościoła zamieniła się w część partii politycznej – mówił szef Platformy Obywatelskiej.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

“MAUS” po raz drugi

Czyli Żydzi przedstawiani w palestyńskim podręczniku szkolnym jako „synowie świń”, to podżeganie do nienawiści, a Polacy przedstawiani w amerykańskim podręczniku (właściwie szkolnej...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx