INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

22:26 | piątek | 20.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Amerykańska katastrofa. Wirus szaleje mimo szczepień

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

20 maja

Nekropolia narodowa

20 maja 1792 r. Najsłynniejszy cmentarz w Polsce ma powierzchnię porównywalną z powierzchnią Watykanu. Na przestrzeni ponad 200 lat dzielił tragiczne losy Warszawy i jej...

Koniecznie przeczytaj

Według danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore średnia dzienna nowych przypadków wirusa Covid-19 w USA przekroczyła 100 tys. Jest ich najwięcej od prawie sześciu miesięcy.

Jak przypomina CNN ostatni raz siedmiodniowa średnia dziennych przypadków Covid-19 była wyższa niż 100 tys. 11 lutego. Najniższą od 2021 roku średnią, 11 299 przypadków dziennie, odnotowano w kraju 22 czerwca.

- reklama -

„Wzrost zachorowań, głównie wśród osób nieszczepionych, jest napędzany rozprzestrzenianiem wariantu Delta koronawirusa. Ponieważ połowa populacji Stanów Zjednoczonych pozostaje nieszczepiona, zwiększyła się też liczba hospitalizacji i zgonów” – podała CNN.

Jak wskazują statystyki amerykańskiego Ministerstwa Zdrowia i Usług Społecznych ponad 63 250 pacjentów z wirusem Covid-19 przebywało w piątek w amerykańskich szpitalach. Ich liczba wzrosła kilkakrotnie od najniższego poziomu, 16 152 przypadków, zarejestrowanych 29 czerwca.

„Niepokojący wzrost liczby przypadków i hospitalizacji następuje w momencie, gdy miliony uczniów wracają do klas. A dyskusja na temat obowiązku noszenia maseczek w szkołach po raz kolejny kształtuje debatę mającą prowadzić do porozumienia między stanowymi i lokalnymi władzami szkolnymi” – zauważała CNN.

- reklama -

Przytacza m.in. sytuację na Florydzie, która ma najwyższy w USA wskaźnik hospitalizacji z powodu Covid-19. Według CNN szkoły chcą, aby uczniowie i pracownicy nosili maseczki. Są zaniepokojone stanowiskiem republikańskiego gubernatora Rona DeSantisa. Zagroził on odebraniem stanowych funduszy szkołom wprowadzającym takie wymogi.

“Widzimy już chorujące dzieci właśnie tutaj, w hrabstwie Broward. Mamy uczennicę szkoły średniej, która walczy z Covid-19 o życie. W ciągu ostatnich kilku tygodni w całym stanie Floryda dwóch uczniów zmarło na Covid” – powiedziała w sobotę przytaczana przez CNN Anna Fusco, prezes związku zawodowego nauczycieli, Broward Teachers Union.

W minionym tygodniu DeSantis wydał rozporządzenie wykonawcze stanowym departamentom zdrowia i edukacji, aby wprowadziły przepisy zapobiegające narzucaniu przez lokalne szkoły obowiązku noszenia maseczek. Złożono już dwa różne pozwy przeciwko temu rozporządzeniu.

- reklama -

Zgodnie z amerykańskimi Centrami Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) Floryda w pełni zaszczepiła 49,5 proc. swojej populacji. Wskaźnik przenoszenia wirusa jest tam jednak wciąż wysoki. CDC zalecają, aby wszyscy uczniowie, nauczyciele, personel i goście – nosili w szkołach maseczki.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

ad/ tebe/

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Włochy planują dla Ukrainy nową Jałtę

Na Ukrainie leje się krew, a świat zamiast zakończyć wojnę stanowczymi decyzjami wobec Rosji, planuje drugą Jałtę. W roli...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x