INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

22:33 | piątek | 20.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Zaczyna się czwarta fala? Najwięcej nowych zakażeń koronawirusem od prawie czterech tygodni

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

20 maja

Nekropolia narodowa

20 maja 1792 r. Najsłynniejszy cmentarz w Polsce ma powierzchnię porównywalną z powierzchnią Watykanu. Na przestrzeni ponad 200 lat dzielił tragiczne losy Warszawy i jej...

Koniecznie przeczytaj

W ciągu ostatniej doby w Wielkiej Brytanii wykryto 33 904 nowe zakażenia koronawirusem, co jest najwyższą liczbą od prawie czterech tygodni, i zarejestrowano 111 zgonów z powodu Covid-19 – podano w środę.

Liczba nowych zakażeń jest o ponad 7 tys. wyższa od tej z wtorku i o prawie 4300 wyższa niż była tydzień temu, ale wbrew temu, co mogą sugerować te wzrosty, nie nastąpił teraz gwałtowny skok, bo w zeszłym tygodniu był już dzień, gdy przekroczony został poziom 33 tys. Poza tym podany w środę bilans – najwyższy od 23 lipca – jest i tak niższy od tego, co według prognoz, miało nastąpić po zniesieniu restrykcji w Anglii.

- reklama -

W czwartek minie miesiąc od tego momentu, co jest wystarczająco długim okresem, by skutki znalazły odzwierciedlenie w statystykach. Przed zniesieniem restrykcji minister zdrowia Sajid Javid ostrzegał, że pod koniec lata bilanse zakażeń mogą dojść do poziomu 100 tys. dziennie, a czołowy brytyjski epidemiolog Neil Ferguson mówił nawet, że mogą się zbliżyć do 200 tys. Teraz jednak już nikt takich prognoz nie snuje.

Jeśli chodzi o liczbę nowych zgonów, to jest ona o 59 niższa niż była w bilansie z wtorku, ale o siedem wyższa niż przed tygodniem. Od początku epidemii w Wielkiej Brytanii wykryto prawie 6,36 mln infekcji, z powodu których zmarło 131 260 osób.

Do tej pory w Wielkiej Brytanii przynajmniej jedną dawkę szczepionki przeciw Covid-19 otrzymało 47,41 mln osób, czyli 89,6 proc. dorosłej populacji, a obie – 40,99 mln, czyli 77,5 proc. dorosłych. (PAP)

- reklama -

bjn/ ap/

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Włochy planują dla Ukrainy nową Jałtę

Na Ukrainie leje się krew, a świat zamiast zakończyć wojnę stanowczymi decyzjami wobec Rosji, planuje drugą Jałtę. W roli...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x