INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

05:10 | piątek | 27.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Morawiecki kpi z Tuska. To musiało zaboleć lidera PO!

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 maja

Czarna legenda bitwy pod Korsuniem

26 maja 1648 r. Choćbyśmy bardzo chcieli, w historii Polski nie zawsze było wspaniale, a powiedzenie, że Polacy to najdzielniejsi z dzielnych, tylko ich dowództwo,...

Koniecznie przeczytaj

Premier Morawiecki zakpił z Donalda Tuska, który publicznie zastanawiał się, skąd rząd weźmie pieniądze na realizację tak licznych planów i zobowiązań.

– Pamiętam, jak kilka lat temu zastanawiał się (Tusk – przyp. CAI24.), prześmiewczo pytając, gdzie są zakopane pieniądze, które mają pójść na 500 plus. Pamiętacie państwo? Bo ja pamiętam taką wypowiedź – stwierdził Morawiecki podczas konferencji w Kamieńcu Ząbkowickim na Dolnym Śląsku.

- reklama -

– Otóż te pieniądze były, panie Donaldzie, we wszystkich tych mafiach vatowskich, w ich różnych oszustwach, „interesach”, u wszystkich tych przestępców podatkowych, których my pogoniliśmy, z którymi my wygrywamy. Nie powiedziałem: „wygraliśmy”, bo wygrywamy codziennie. To jest dbałość o państwo, to polityka na rzecz społeczeństwa – zauważył premier.

– Wiem, że dla Platformy Obywatelskiej to niebywała historia, że w dobie kryzysu stuleci Polska wypracowuje nadwyżkę. Jednocześnie utrzymaliśmy wszystkie programy społeczne. Tak, bo w czasach PO niestety budżet państwa był dziurawy jak durszlak, przepływały przez niego pieniądze przez niefrasobliwość, patologie, przyzwolenie na te patologie i brak umiejętności zarządzania gospodarką – przekonywał Morawiecki.

– A więc nie ma co się zastanawiać panie Donaldzie, po prostu trzeba potrafić zarządzać budżetem państwa i finansami publicznymi. Wystarczy spojrzeć na oceny Komisji Europejskiej i wielkich instytucji międzynarodowych dotyczące naszych finansów publicznych w czasach rządów Prawa i Sprawiedliwości. Tam znajduje się odpowiedź – zakpił z lidera opozycji Morawiecki.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Tego miałeś nie wiedzieć! Rząd oskładkuje umowy cywilnoprawne! Sporo na tym stracisz…

Nawet kilkaset złotych straci zleceniobiorca lub wykonawca umowy o dzieło. Rząd wpisał do Krajowego Planu Odbudowy oskładkowanie umów cywilnoprawnych....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x