INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

03:49 | poniedziałek | 27.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Miliony szczepionek w USA

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 czerwca

Niemiecki sposób na powojenny świat

Czwartek, 24 czerwca 1943 r. Niemcy zawsze chcieli rządzić światem i zawsze uważali, że mają do tego prawo. Nie było zbrodni, której by nie popełnili...

Koniecznie przeczytaj

Szef doradców medycznych Białego Domu obiecuje miliony szczepionek. Ich produkcja zostanie uruchomiona już w tym roku.

Telewizja NBC poinformowała, że USA wyprodukują miliony szczepionek w bardzo krótkim czasie. Z oświadczeniem takiej treści wystąpił szef medycznej grupy Białego Domu do spraw epidemii zachorowań na Covid-19.

Dr Anthony Fauci powiedział: – Myślę, że do stycznia 2021 r. będziemy mieli setki milionów doz szczepionki uodparniającej na zachorowania wywołane koronawirusem.

- reklama -

Odpowiadając na pytanie dziennikarza NBC, doradca medyczny Białego Domu podkreślił: – Działamy szybko, ale jednocześnie chcemy nabrać pewności, że szczepionka będzie bezpieczna i skuteczna.

Jednocześnie Fauci przypomniał, że styczniowy termin 2021 r. nie jest tak odległy od jego wcześniejszych prognoz. – Zapowiadałem w lutym tego roku, że opracowanie szczepionki może zając do 18 miesięcy. Akurat w styczniu minie dolny próg możliwej daty uruchomienia masowej produkcji.

Jak przypomina NBC, wprowadzenie szczepionki do obrotu zależy od rezultatów prowadzonych obecnie prób klinicznych. Telewizja wskazała, że najbardziej zaawansowane testy prowadzą koncerny: Johnson& Johnson i Moderna. Z kolei dziennik „The New York Times” zwrócił szczególną uwagę na badania prowadzone przez Uniwersytet Oxford.

- reklama -

Wcześniej Agencja Bloomberg informowała, że administracja Trumpa prowadzi operację, krypt. „Prędkość Naddźwiękowa”. Jej zadaniem jest skoordynowanie wysiłków prywatnych koncernów, rządowych instytucji badawczych, a także laboratoriów wojskowych USA pracujących nad wynalezieniem szczepionki.

Współpraca pod patronatem Białego Domu ma skrócić czas opracowania skutecznego preparatu do ośmiu miesięcy. Cel to produkcja 300 mln dawek szczepionki do stycznia 2021 r.

Federalna operacja medyczna polega na przyznaniu gigantycznych środków niezbędnych w masowych i szybkich testach najbardziej obiecujących projektów na zwierzętach. Następnym krokiem jest koordynacja fazy klinicznej badań na ludziach.

- reklama -

Wg Bloomberga projekt ma kosztować miliardy dolarów, jednak Biały Dom zapewnił już niezbędne środki w tegorocznym budżecie.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Schwabska wizja przyszłości

Jaka była szwabska wizja przyszłości, wiemy. Zarówno z „Mein Kampf”, przywódcy Szwabów, jak też z grozy II wojny światowej. Obecnie dociera...

Przeczytaj jeszcze to!