INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

01:03 | poniedziałek | 06.12.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

Premier Rosji zarażony koronawirusem

Czas czytania: 2 min.

Koniecznie przeczytaj

Wczorajszy test, któremu poddał się premier Rosji, dał pozytywny wynik. W związku z zakażeniem koronawirusem Michaił Miszustin został przewieziony do szpitala. Dekretem prezydenta obowiązki szefa rządu przejął jego zastępca.

– U premiera Rosji wykryto koronawirusa. W związku z tym Michaił Miszustin niezwłocznie poinformował o zakażeniu prezydenta Władimira Putina – poinformowała Agencja Interfax.

– Dopiero co dowiedziałem się o pozytywnym wyniku testu. Na mocy wymogów urzędu kontroli sanitarnej powinienem od pory przestrzegać samoizolacji, żeby zapewnić bezpieczeństwo kolegom z rządu – tak brzmiała treść krótkiego komunikatu wydanego przez Miszustina.

– Miszustin natychmiast został izolowany i przetransportowany do jednego z moskiewskich szpitali – potwierdziły kremlowskie źródła.

Po otrzymaniu wiadomości Władimir Putin specjalnym dekretem przekazał obowiązki szefa rządu pierwszemu wicepremierowi. Andriej Biełousow to znany ekonomista i były minister rozwoju gospodarczego Rosji.

Ponadto Kreml wyraził nadzieję, że Miszustin będzie nadal aktywnie uczestniczył w działalności rządu. Putin zapewnił premiera, że żadne wiążące decyzje w sprawach gospodarczych i społecznych nie zapadną bez jego udziału.

Sekretarz prasowy rządu zapewnił, że ryzyko zarażenia ministrów jest znikome. Jak oświadczył Borys Bieliakow: – Bezpośrednie kontakty premiera były ograniczone do minimum już kilka tygodni wcześniej. Wszystkie spotkania i konferencje odbywały się w trybie zdalnym.

Dodatkowo Bieliakow poinformował, że w chwili wykrycia u premiera koronawirusa władze sanitarne podjęły niezbędne działania wobec pracowników kancelarii, którzy mieli kontakt z zakażonym. Identyczne działania podjęto wobec rodziny Miszustina.

Wpływowy mer Moskwy Siergiej Sobianin wyraził Miszustinowi współczucie, oceniając, że o powadze sytuacji świadczy zakażenie samego premiera. – Słuchajcie, odłóżmy na bok populistyczne rozmówki, że u nas jest wszystko w porządku – odniósł się mer do sytuacji epidemiologicznej. – O tym, czy tak jest, dowiemy się dopiero, jak wszystko się zakończy – dodał Sobianin.

Jak przypominają agencje, Michaił Miszustin jest drugim po Borysie Johnsonie premierem Europy, który stał się ofiarą koronawirusa.

Poprzedni artykułWybory w cieniu sex skandalu
Następny artykułMiliony szczepionek w USA
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Gigantyczne inwestycje w projekt medialny Donalda Trumpa

Nowa firma Donalda Trumpa zajmująca się mediami społecznościowymi, wraz z partnerskim funduszem restrukturyzacyjnym, podpisały z inwestorami instytucjonalnymi gigantyczne umowy...

Przeczytaj jeszcze to!