INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

21:59 | sobota | 21.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Dlaczego koronawirus powoduje śmierć?

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

21 maja

To był mecz! 

Niedziela, 21 maja 1961 r. Każdy mecz Polski ze Związkiem Radzieckim to nie był mecz. To była „wojna”! Każde zwycięstwo smakowało po tysiąckroć. Tak było...

Koniecznie przeczytaj

Uczeni dokonali sensacyjnego odkrycia. Zdiagnozowali przyczyny nagłych zgonów osób przechodzących infekcję wywołaną koronawirusem. Za gwałtowne pogorszeniu stanu chorych prowadzące, aż do śmierci odpowiadają zakrzepy.

– Ciężkie zakrzepy w głównych arteriach i naczyniach krwionośnych powstają minimum u połowy chorych na Covid-19, odpowiadając za ich szybkie zgony – informuje JAMA Open Network. Medyczny magazyn twierdzi, że wskazują na to wyniki badań ubocznych efektów infekcji Covid-19 prowadzone systematycznie przez francuskich i holenderskich lekarzy.

- reklama -

Z tym, że wg JAMA Open Network faktyczne proporcje mogą być dramatyczniejsze, na co zwracają uwagę lekarze praktykujący z koronawirusową infekcją. – Wiele badań dowodzi, że liczba śmiertelnych przypadków wywołana zakrzepicą może sięgać nawet 70 proc. – ostrzega magazyn.

Szczególnie narażeni są chorzy z ciężkim przebiegiem zapalenia płuc, u których zakrzepica rozwija się błyskawicznie. Wg danych francuskich kardiologów, opublikowanych na łamach specjalistycznego czasopisma, zakrzepicę głębokich żył wykryto u 65 proc. pacjentów szpitalnych.

Identyczny efekt uboczny infekcji covid19 stwierdzono u 79 proc. chorych znajdujących się na salach intensywnej terapii. Na problemy zakrzepowe cierpi, aż 94 proc. pacjentów, którzy przebywają na OIOM-ach dłużej niż dwie doby, przy czym podawane leki zapobiegające nie poprawiają sytuacji.

- reklama -

Dlatego świat medyczny skłania się ku hipotezie, że za większość przypadków śmiertelnych wywołanych koronawirusem odpowiada zakrzepica. Ujawniające się gwałtownie schorzenie odpowiada również za problemy oddechowe i kardiologiczne podczas infekcji.

Przyczyną powstania zakrzepów jest zbyt gwałtowna reakcja immunologicznej samoobrony organizmu ludzkiego zaatakowanego przez koronawirus. – Zwykle z taką sytuacją mamy do czynienia w przypadku powstania niedużych i niegroźnych ran powierzchownych czyli skaleczeń –wyjaśniają medyczni eksperci Głosu Ameryki.

Dodają jednak, że „immunologiczna reakcja na Covid-19 wychodzi poza wszelkie znane dotychczas skale”. Cechą szczególną zakrzepicy podczas infekcji wywołanej koronawirusem jest błyskawiczne tempo oraz różne miejsca systemu krwionośnego. Od żył kończyn dolnych, po mózg, co powoduje zatory i wylewy krwi.

- reklama -

Jednak zdaniem „JAMA Open Network” najbardziej porażają identyczne objawy wykrywane u młodych pacjentów zaatakowanych Covid-19.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Włochy planują dla Ukrainy nową Jałtę

Na Ukrainie leje się krew, a świat zamiast zakończyć wojnę stanowczymi decyzjami wobec Rosji, planuje drugą Jałtę. W roli...

Przeczytaj jeszcze to!