INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

06:40 | poniedziałek | 23.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Nagła zmiana podejścia. Niemcy wzywają do radykalnego ograniczenia liczby przyjmowanych uchodźców

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

23 maja

Jak papież zniweczył zamiary cara, czyli koronacja na Jasnej Górze

Niedziela, 22 maja 1910 r. Po świętokradczej kradzieży na Jasnej Górze w 1909 r. złote korony dla Obrazu Matki Boskiej chciał ofiarować car Mikołaj II....

Koniecznie przeczytaj

Rozpoczynając prezydencję w Unii Europejskiej, Niemcy wzywają do radykalnego ograniczenia liczby przyjmowanych uchodźców. W tym celu Berlin chce wprowadzenia procedur kwalifikujących przybyszów już na zewnętrznych granicach Europy. Organizacje obrony praw człowieka zareagowały na inicjatywę rządu Angeli Merkel miażdżącą krytyką.

– Minister spraw wewnętrznych Niemiec Horst Seehofer opowiedział się za reformą unijnego systemu przyjmowania uchodźców, która ma na celu ograniczenie ich napływu – poinformowała medialna grupa Funke.

W przededniu niemieckiej prezydencji w UE, Seehofer wezwał do znaczącego wzmocnienia europejskiej służby granicznej. Zdaniem ministra Frontex już na granicach zewnętrznych powinien identyfikować każdą osobę ubiegającą się o prawo pobytu i weryfikować jej status uchodźczy.

- reklama -

Jak oświadczył Seehofer w wywiadzie dla mediów, „najwyższy czas, żebyśmy jako Unia posunęli się w sprawie uchodźców o krok do przodu”. Na pytanie dziennikarzy o konkrety, minister odparł jednoznacznie: „Osoby, których statusu nie można potwierdzić, powinny być odsyłane tam skąd przybyły”.

Niemiecki polityk nie pominął także państw Europy Środkowej, takich jak Polska, które odmówiły udziału w dotychczasowym systemie kwotowego przyjmowania uchodźców. Seehofer wyraził nadzieję, że państwa naszego regionu poprą jego inicjatywę, „przejawiając elastyczną solidarność”.

W tym kontekście minister powiedział, że „tylko niektóre państwa członkowskie uczestniczą w morskich operacjach ratunkowych lub przyjmowaniu dzieci z greckich obozów dla uchodźców”.

- reklama -

Jak informują niemieckie media, inicjatywa gabinetu Angeli Merkel wywołała miażdżącą krytykę ze strony organizacji obrony praw człowieka. Na przykład niemiecka „Pro Asyl” oświadczyła, że zatrzymanie uchodźców na zewnętrznych granicach UE będzie aktem dyskryminacji.

Jak powiedział rzecznik „Pro Asyl” Günter Burkhardt: „wszyscy, którzy będą poddani procedurze Frontexu, zostaną pozbawieni naszego wsparcia prawnego. W przypadku odmowy wjazdu do Europy i pobytu w UE nie będą mogli liczyć na procedurę odwoławczą w naszych sądach”.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Nie będzie łyżwiarskich zawodów w Rosji

Rosja została wykluczona z zawodów łyżwiarskich. Teraz się dziwi i zapowiada poprzez swoich sportowców, że świat na kolanach będzie...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x