INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

10:55 | poniedziałek | 27.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Przestępca ma mniejszy mózg

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

Międzynarodowy zespół neuropsychologów University College London w wynikach ogłoszonych na łamach pisma naukowego „The Lancet”, że przestępny mają mniejsze mózgi od ludzi żyjących w zgodzie z literą prawa.

Do badania wykorzystano skaner do rezonansu magnetycznego. Przetestowano nim mózgi 672 dorosłych, 45-letnich osób. Na tej podstawie naukowcy wykazali, że kora mózgowa przestępców różnej maści: złodziei, oszustów, agresorów, jest cieńsza niż u tych, dla których życie zgodnie z prawem jest czymś naturalnym. Przypomnijmy w tym miejscu, że kora jest tą częścią mózgu, która odpowiada za wrażenia zmysłowe, spontaniczne działanie i ogólnie: myślenie i zapamiętywanie. Badanie naukowców z University College London wykazało także, że poddani testom, którzy na swoim koncie mieli wykroczenia przeciw praworządności, zeszli na złą drogę już w dzieciństwie.
Eksperyment neuropsychologów z University College London to pierwsze badanie, w którym porównano strukturalne różnice w mózgu przy użyciu neuroobrazowania u osób przez całe życie występującym przeciw normom społeczny oraz u nie przejawiających takich tendencji.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklama spot_img

Ostatnio dodane

Kto wciskał Polakom szczepionkę AstraZeneca?

AstraZeneca wycofała swoją szczepionkę na koronawirusa z rynku. W całej Europie przeciwko koncernowi toczą się procesy o odszkodowania za...

Przeczytaj jeszcze to!