INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

14:07 | niedziela | 02.10.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Przestępca ma mniejszy mózg

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

2 października

Ostatni Piastowic

30 września 1089 r. Polacy lubią się szczyć, że w historii nie mieli królobójców. Cóż nie jest to do końca prawda. Już pierwsi władcy mieli...

Koniecznie przeczytaj

Międzynarodowy zespół neuropsychologów University College London w wynikach ogłoszonych na łamach pisma naukowego „The Lancet”, że przestępny mają mniejsze mózgi od ludzi żyjących w zgodzie z literą prawa.

Do badania wykorzystano skaner do rezonansu magnetycznego. Przetestowano nim mózgi 672 dorosłych, 45-letnich osób. Na tej podstawie naukowcy wykazali, że kora mózgowa przestępców różnej maści: złodziei, oszustów, agresorów, jest cieńsza niż u tych, dla których życie zgodnie z prawem jest czymś naturalnym. Przypomnijmy w tym miejscu, że kora jest tą częścią mózgu, która odpowiada za wrażenia zmysłowe, spontaniczne działanie i ogólnie: myślenie i zapamiętywanie. Badanie naukowców z University College London wykazało także, że poddani testom, którzy na swoim koncie mieli wykroczenia przeciw praworządności, zeszli na złą drogę już w dzieciństwie.
Eksperyment neuropsychologów z University College London to pierwsze badanie, w którym porównano strukturalne różnice w mózgu przy użyciu neuroobrazowania u osób przez całe życie występującym przeciw normom społeczny oraz u nie przejawiających takich tendencji.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Czy Lewandowski założy na ramię opaskę gejowską, ukraińską czy jeszcze inną? 

Mistrzostwa jeszcze się nie zaczęły, a już wywołały kontrowersje. Poszło o opaski kapitańskie. Część drużyn ogłosiła, że ich kapitanowie...

Przeczytaj jeszcze to!