INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

14:58 | czwartek | 08.12.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Fort Trump powstanie na Wzgórzach Golan

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

8 grudnia

Uciekli do Mandżurii

3 grudnia 1941 r. Sikorski świetnie wiedział o wywózkach, pociągach pełnych Polaków, zmierzających na Syberię i do Kazachstanu. Chciał ich ratować. Szansa pojawiła się, gdy...

Koniecznie przeczytaj

Izraelski rząd przeznaczył specjalny fundusz na budowę żydowskiego osiedla im. Donalda Trumpa. Ufortyfikowana osada dedykowana prezydentowi USA powstanie na okupowanych przez Izrael syryjskich Wzgórzach Golan.

Rząd w Jerozolimie podjął decyzję o rozpoczęciu prac, których celem jest budowa izraelskiego osiedla im. Donalda Trumpa. Taki komunikat po posiedzeniu rady ministrów odczytał dziennikarzom Benjamin Netanjahu.

Izraelskie media komentując decyzję rządu, przypominają, że podobnie jak wszystkie osiedla na terytoriach okupowanych przez Izrael w wyniku wojen z Arabami lat 1948–1982, także i planowana obecnie miejscowość będzie miała ufortyfikowany charakter.

- reklama -

Umocnienia składają się najczęściej z zasieków, betonowych murów, blokad dróg dojazdowych, wież obserwacyjnych oraz bunkrów. Zapobiegają atakom terrorystycznym i są obsadzane przez samych osadników lub załogi Cahal, czyli Armii Obrony Izraela.

Jak wyjaśnił na konferencji prasowej izraelski premier: – Nadanie osiedlu imienia Donalda Trumpa jest wyrazem najwyższego uznania dla wkładu amerykańskiego prezydenta w umacnianie izraelskiej suwerenności państwowej.

W 2019 r. Stany Zjednoczone, jako pierwsze państwo na świecie uznało Jerozolimę za stolicę Izraela. W tym samym roku Biały Dom specjalnym dekretem uznał prawo Izraela do aneksji syryjskich Wzgórz Golan, okupowanych od 1967 r.

- reklama -

Dlatego Benjamin Netanjahu zadeklarował: – Już dziś zaczynamy praktyczne kroki w budowie osiedla Ramat-Trump na Wzgórzach Golan.

Gazeta „The Jerusalem Post” przypomina, że powstanie izraelskiego „Fortu Trump” w pierwszej fazie będzie kosztowało podatników 8 mln szekli, czyli ok. 2,3 mln dolarów. Pierwsza transza rządowych środków finansowych została przeznaczona na planowanie osiedla i przygotowanie placu budowy.

Według „The Jerusalem Post” rządowa inicjatywa została nagłośniona po raz pierwszy w ubiegłym roku. Wówczas Benjamin Netanjahu poinformował obywateli i świat, że władze Izraela uhonorowały prezydenta USA nadaniem jego imienia jednemu ze Wzgórz Golan. W tłumaczeniu na język polski nazwa Ramat-Trump oznacza bowiem „Szczyt Trumpa”.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Jak budowano NOWY PORZĄDEK na przykładzie USA

Zadania stawiane 60 lat temu komunistycznym agitatorom w Ameryce głosiły m.in.: Promuj ONZ jako jedyną nadzieję dla ludzkości. Dąż do...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx