INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

19:13 | czwartek | 07.07.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

WHO ostrzega: świat stanął w obliczu najcięższej fazy kryzysu epidemicznego

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

7 lipca

Gdy umarł król…

7 lipca 1572 r. Ostatni Jagiellon zmarł bezpotomnie w wieku 52 lat. Dla Królestwa była to prawdziwa tragedia. Kto wie, jak potoczyłby się losy Polski,...

Koniecznie przeczytaj

Szef WHO alarmuje, że faktyczna pandemia dopiero przed nami. Na poziomie globalnym koronawirusa ciągle przyspiesza, gwałtownie rośnie liczba zakażeń.

– Wszyscy chcemy, żeby pandemia była już za nami. Chcemy zająć się swoimi życiowymi sprawami. Rzeczywistość jest jednak brutalna. Nawet nie zbliżyliśmy się do końca globalnej fali zakażeń – powiedział szef WHO Tedros Ghebreyesus na cotygodniowym briefingu dla prasy.

Wiele państw, które wznowiły funkcjonowanie gospodarki, zderzyło się z ponownym wzrostem zachorowań. Większość ludzi na świecie jest dalej bezbronna wobec Covid-19. Sam koronawirus ma jeszcze ogromną przestrzeń do opanowania. Dlatego pandemia przyspiesza z zawrotną prędkością. Taka jest istota komunikatu Światowej Organizacji Zdrowia przedstawiona mediom.

- reklama -

Na podstawie danych napływających ze wszystkich państw zrzeszonych w organizacji, WHO uznało czerwiec za najcięższy i najbardziej niebezpieczny miesiąc pandemii. 22 czerwca odnotowano globalny „antyrekord”. Jednej doby zaraziło się 180 tys. osób.

Nowymi epicentrami choroby, w których nastąpiło 75 proc. wszystkich przypadków zakażeń, są: Ameryka Południowa i Azja Południowo-Wschodnia. Ostatni region jest szczególnie niebezpieczny z punktu widzenia pandemii.
Gęsto zaludniona Azja i przywracany ruch turystyczny stwarzają zagrożenie ponownego przeniesienia koronawirusa do krajów, które najlepiej poradziły sobie w dotychczasowej fazie epidemii.

Jednocześnie Tedros Ghebreyesus poinformował, że WHO wysyła do Chin grupę ekspercką. Jej zadaniem jest zidentyfikowanie źródła koronawirusa. – Nie możemy skutecznie walczyć z epidemią, jeśli nie dowiemy się wszystkiego o wirusie, w tym, jak faktycznie zaczęła się infekcja – powiedział dziennikarzom szef WHO.

- reklama -

Tedros Ghebreyesus zakończył briefing ostrzeżeniem: „pandemia nabiera dopiero obrotów”. Oświadczył, że świat stoi w obliczu najostrzejszej fazy kryzysu zakażeń i zachorowań. Zaapelował o globalne współdziałanie, pandemia bowiem „ujawniła najlepsze, ale także najgorsze cechy człowieka i ludzkości”.
Zgodnie z danymi Uniwersytetu Johna Hopkinsa, na całym świecie do końca czerwca zarażeniu koronawirusem uległo 10,5 mln osób. 502 tys. ofiar Covid-19 zmarło.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Niemcy. Pierwsze koty… do pudła?

Jak Niemcy wprowadzają prawo, to nie żartują. Przekonał się o tym kot z Walldorf ukarany właśnie grzywną w kwocie...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx