INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

06:08 | piątek | 27.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

45 ofiar powodzi w Japonii [VIDEO]

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 maja

Czarna legenda bitwy pod Korsuniem

26 maja 1648 r. Choćbyśmy bardzo chcieli, w historii Polski nie zawsze było wspaniale, a powiedzenie, że Polacy to najdzielniejsi z dzielnych, tylko ich dowództwo,...

Koniecznie przeczytaj

Gwałtowne deszcze, które wywołały powodzie i lawiny błotne zabiły wielu Japończyków i przyczyniły się do ogromnych strat materialnych. Szczególnie poszkodowana jest Wyspa Kiusiu.

Od ubiegłego tygodnia nad południową częścią Japonii przechodzą gwałtowne ulewy. W wyniku powodzi obsunięć ziemi i lawin błotnych zginęło już 45 osób. 10 kolejnych mieszkańców Japonii uważa się zaginionych.

Według informacji telewizji NHK, klęska żywiołowa dotknęła najbardziej prefekturę i miasto Kumamoto na wyspie Kiusiu. Deszcze, które wywołały ogromne powodzie, zatopiły liczne wsie, „aż po dachy domostw”.

- reklama -

Jak informują służby ratunkowe, pełna ocena strat i ofiar jest w tej chwili niemożliwa. Z brzegów wystąpiło dziewięć rzek, w tym Kuma, które zatopiły ogromne obszary. Woda zniosła wiele domów i zablokowała szereg dróg, dlatego akcja ratunkowa napotyka wiele trudności.

Mimo że do operacji rzucono jednostki wojskowe, dziesięć miejscowości pozostaje nadal odciętych od świata. Na obecnym etapie służby poszukiwawczo-ratownicze koncentrują się na odblokowaniu dojazdów.

Jak do tej pory na terenie prefektury Kumamoto zatopieniu uległo ponad tysiąc hektarów terenu, skąd ewakuowano 1,5 tysiąca osób, skierowanych do polowych centrów pomocy.

- reklama -

Służby meteorologiczne oceniają, że na metr kwadratowy spadło 300 mm deszczu. Niestety sytuacja nie ulegnie szybkiej poprawie. Front atmosferyczny powodujący ulewne deszcze przemieszcza się nad zachodnią część wyspy Kiusiu. W związku z tym ostrzeżenie o przygotowaniu do ewakuacji otrzymało 310 tys. mieszkańców prefektury Nagasaki.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Tego miałeś nie wiedzieć! Rząd oskładkuje umowy cywilnoprawne! Sporo na tym stracisz…

Nawet kilkaset złotych straci zleceniobiorca lub wykonawca umowy o dzieło. Rząd wpisał do Krajowego Planu Odbudowy oskładkowanie umów cywilnoprawnych....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x