INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

19:37 | wtorek | 09.08.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Rosja jest jedna i niepodzielna. Gwarantuje… to poprawka do konstytucji

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

9 sierpnia

Zaczęło się od drewnianego kościółka i kamiennej strażnicy

9 sierpnia 1382 r. Zaczęło się zwyczajnie – od sprowadzenia do Polski szesnastu zakonników. Nie wiadomo dokładnie, kto tego dokonał, chociaż większość historyków wskazuje na...

Koniecznie przeczytaj

W Rosji weszły w życie poprawki do konstytucji zatwierdzone w referendum zakończonym 1 lipca.

Jedna z nich głosi, że granice Rosji są „niezmienne” a separacja, dokonywanie cesji i alienacja terytoriów Rosji są zakazane. Wprowadzenie takich poprawek zdaje się świadczyć, że nie wszystkim mieszkańcom Rosji jest z Rosją po drodze.

- reklama -

Potwierdził to sam prezydent Władimir Putin, który podkreśli, że „odnosi się to nie do jednego lub dwóch obszarów, ale do znacznie liczniejszych wrażliwych terytoriów Rosji”.

Cytując słowa Putina, agencja TASS podała, że na centralnym placu Jużno-Kurilska na wyspie Kunaszyr w archipelagu Kuryli umieszczono właśnie tablicę z wyrytym fragmentem konstytucji o niezmienności granic Rosji.

Jużno-Kurilsk liczy około 10 tysięcy mieszkańców i żyje z rybactwa, przetwórstwa ryb oraz turystów z Japonii. Wyspa Kunaszyr należy do wysp stanowiących przedmiot sporu między Rosją a Japonią i jak się wydaje jej mieszkańcom nie tylko geograficznie bliżej do Tokio niż do Moskwy.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Trolling po teksańsku

Teksas się nie patyczkuje z lewakami. Właśnie to udowodnił, doprowadzając potężny Nowy Jork do szału. Co zrobił? Nadgraniczny Teksas jest...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx