INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

07:26 | poniedziałek | 27.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Kolejny atak terrorystyczny w Syrii [VIDEO]

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 czerwca

Niemiecki sposób na powojenny świat

Czwartek, 24 czerwca 1943 r. Niemcy zawsze chcieli rządzić światem i zawsze uważali, że mają do tego prawo. Nie było zbrodni, której by nie popełnili...

Koniecznie przeczytaj

Po raz kolejny rosyjsko-turecki oddział nadzorujący zawieszenie broni w Syrii padł ofiarą miny-pułapki. W wyniku eksplozji kilku żołnierzy obu armii zostało rannych.

– Na drodze, którą poruszał się rosyjsko-turecki patrol sił rozjemczych eksplodowała bomba chałupniczej produkcji – informują światowe agencje.
Jak przypominają media, na mocy rosyjsko-tureckiego układu w syryjskiej prowincji Idlib utworzono tzw. bezpieczną strefę. Schronili się w niej przeciwnicy Baszara Asada oraz uchodźcy wojenni z całego kraju.

Ponieważ reżim w Damaszku narusza bez przerwy warunki rozejmu, do Idlibu wkroczyła turecka armia. Moskwa wspierająca Asada musiała przystać na żądanie Ankary. Zgodnie z warunkami prezydenta Erdogana w strefie działają wspólne patrole nadzorujące przerwanie ognia.

- reklama -

Terroryści radykalnych bojówek islamskich zwalczają zarówno obecność rosyjską, jak i turecką, organizując napady na konwoje rozjemcze. Nagranie udostępnione w Twitterze przez naocznego świadka zarejestrowało okoliczności najnowszego incydentu.

Jak wynika z komunikatu rosyjskiego ministerstwa obrony, do wybuchu doszło o 8.50 czasu moskiewskiego w południowej części strefy deeskalacji. Do zamachu miała się przyznać fundamentalistyczna koalicja Front Zwycięstwa licząca ok. 20 tys. zbrojnych fanatyków.

W udostępnionym materiale widać, jak na drodze rosyjsko-tureckiego konwoju transporterów opancerzonych wybucha ładunek ogromnej siły. W wyniku eksplozji rany odniosło trzech rosyjskich żandarmów oraz „kilku żołnierzy tureckich”. Uszkodzony został rosyjski transporter opancerzony i analogiczny pojazd armii tureckiej.

- reklama -

Jak przypominają media, do identycznego ataku na konwój sił rozjemczych w prowincji Idlib doszło 16 czerwca. Był to już dwudziesty zamach na żołnierzy obu armii od marca 2020 r. czyli od czasu, gdy Erdogan i Putin osiągnęli porozumienie w kwestii obecności wojskowej w Syrii.

Nagranie eksplozji miny pułapki na drodze rosyjsko-tureckiego konwoju w Syrii

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Schwabska wizja przyszłości

Jaka była szwabska wizja przyszłości, wiemy. Zarówno z „Mein Kampf”, przywódcy Szwabów, jak też z grozy II wojny światowej. Obecnie dociera...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x