INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

22:33 | poniedziałek | 17.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Tytuł szlachecki dla stulatka za walkę z epidemią

Czas czytania: 2 min.

Koniecznie przeczytaj

Kapitan Tom Moore otrzymał z rąk Elżbiety II tytuł szlachecki. Jest to wyraz uznania za wkład wniesiony w walkę z epidemią koronawirusa. Stuletni weteran II wojny światowej zebrał miliony funtów dla służby zdrowia.

– Weteran II wojny światowej, który zebrał miliony funtów na walkę z koronawirusem pasowany rycerzem Korony przez królową Elżbietę II – informuje służba prasowa Pałacu Buckingham.

Ceremonia odbyła się w ogrodach królewskiej rezydencji. Zgodnie z tradycją monarchini dotknęła ramienia weterana mieczem koronacyjnym swojego ojca Jerzego VI. Podczas uroczystości Elżbieta II powiedziała: – Niewiarygodny wyczyn sir Toma Moore, polegający na zbiórce środków dla naszej służby zdrowia jest godny tytułu szlacheckiego.

- reklama -

Stuletni szlachcic oświadczył mediom: – Jestem oszołomiony deszczem zaszczytów, które na mnie spadły. Nic jednak nie może się równać z moją radością i dumą – napisał Moore w Twitterze.

Dwa lata temu kapitan Moore złamał biodro i porusza się za pomocą parawaniku. Nie było to przeszkodą, gdy w kwietniu zainicjował akcję dobroczynną Tom’s 100th Birthday Walk For The NHS. Początkowo zamierzał zebrać tysiąc funtów, aby podziękować medykom za uratowanie życia po złamaniu biodra.

W efekcie celem zbiórki stało się wsparcie służby zdrowia podczas walki z epidemią, a kwota urosła do 12 mln funtów. W tym celu Moore zaśpiewał przebój „You Never Never Walk Alone”, stając się najpopularniejszym i najstarszym artystą Wielkiej Brytanii.

- reklama -

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

USA i UE nie odłączą Rosji od systemu SWIFT

Jak ujawnił biznesowy dziennik „Handelsblatt”, Waszyngton i Bruksela zrezygnowały z najostrzejszej sankcji finansowej wobec Rosji. Obecnie dyskutują o nałożeniu...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x