INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

04:54 | piątek | 27.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

FBI i Gwardia Narodowa mają zaprowadzić porządek w Portland. Demokraci przeciwko!

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 maja

Czarna legenda bitwy pod Korsuniem

26 maja 1648 r. Choćbyśmy bardzo chcieli, w historii Polski nie zawsze było wspaniale, a powiedzenie, że Polacy to najdzielniejsi z dzielnych, tylko ich dowództwo,...

Koniecznie przeczytaj

Politycy Partii Demokratycznej krytykują FBI i gwardię narodową za zaprowadzenie porządku w Portland. Operację zakończenia dwumiesięcznej anarchii BLM nazywają atakiem na demokrację.

– Działania sił federalnych w Portland wywołują ostrą krytykę Partii Demokratycznej – informują amerykańskie media. Chodzi o wejście do miasta agentów FBI i jednostek gwardii narodowej, których zadaniem jest zakończenie dwumiesięcznej anarchii BLM.

Jak przypominają agencje, uliczne rozruchy w Portland w stanie Oregon rozpoczęły się w kilka dni po zabójstwie Georga Floyda. Aktywiści BLM opanowali kluczową infrastrukturę, paraliżując życie 600-tysięcznego miasta.

- reklama -

Aby przerwać anarchię, na prośbę gubernatora Oregonu, prezydent Donald Trump skierował do Portland agentów FBI oraz gwardię narodową. Zdecydowane działania sił federalnych polegające, m.in. na rozpraszaniu tłumu Afroamerykanów i zatrzymaniach prowodyrów BLM, wywołały ostry sprzeciw liberałów.

Demokratyczni senatorowie Jeffrey A. Merkley i Ron Wyden oraz kongresmeni Susan Bonamici i Earl Blumenauer, wezwali Biały Dom „do natychmiastowego wyprowadzenia sił federalnych poza granice stanu Oregon”.

Jednocześnie liberalni politycy oskarżyli administrację Donalda Trumpa o nadużycie władzy. W liście do prokuratora generalnego USA Williama P. Barra, próby przywrócenia porządku w mieście opanowanym przez lumpenproletariat, nazywają „taktyką rządu kierowanego przez dyktatora”.

- reklama -

„Szczególny niepokój” budzi skuteczność agentów FBI infiltrujących BLM. Ich działania zyskały miano „zbrojnej napaści na pokojowych demonstrantów”.

Liberalnym kolegom z Kongresu wtóruje demokratyczny burmistrz Portland. Ted Wheeler zaapelował do opinii publicznej, aby zapobiegła „agresji sił federalnych na lokalną demokrację”.

W odpowiedzi na list demokratycznych polityków prokurator William P. Barr oświadczył: – Akcja zaprowadzenia porządku będzie kontynuowana do czasu usunięcia z miasta skłonnych do przemocy anarchistów.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Tego miałeś nie wiedzieć! Rząd oskładkuje umowy cywilnoprawne! Sporo na tym stracisz…

Nawet kilkaset złotych straci zleceniobiorca lub wykonawca umowy o dzieło. Rząd wpisał do Krajowego Planu Odbudowy oskładkowanie umów cywilnoprawnych....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x