INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

20:39 | piątek | 19.04.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Nieoczekiwane skutki brexitu. Brytyjczycy masowo emigrują do Unii Europejskiej

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

19 kwietnia

Jedźcie sami do Niemiec…

13 kwietnia 1943 W czasie II wojny światowej, Warszawa była dla Niemców najniebezpieczniejszym z okupowanych przez nich miast Europy. Każdy Polak mógł wtedy zginąć...

Koniecznie przeczytaj

Ujawniają się nieoczekiwane skutki brexitu. Brytyjczycy masowo opuszczają ojczyznę i przenoszą się do Unii Europejskiej.

– Liczba Brytyjczyków, którzy zdecydowali się na stały wyjazd do Unii Europejskiej wzrosła po brexicie o 30 proc – informuje Berlińskie Centrum Badań Socjologicznych. Niemieccy oraz brytyjscy naukowcy przeprowadzili ankietę brytyjskiej opinii publicznej, pt. „Berlin-Oxford”.

Na podstawie uzyskanych odpowiedzi międzynarodowa grupa badawcza oszacowała, że od czasu brexitu liczba obywateli Wielkiej Brytanii, którzy wyemigrowali do UE, wzrosła o 30 proc.

- reklama -

W liczbach bezwzględnych liczba Brytyjczyków, którzy od 2016 r. na stałe upuścili kraj, wzrosła do 73 tys. rocznie. Tymczasem w 2015 r. liczba emigrujących wyniosła 56 tys. osób.

Analiza „Berlin-Oxford” odnotowuje także skokowy wzrost brytyjskich aplikacji o obywatelstwo UE. Od chwili brexitu liczba złożonych wniosków zwiększyła się o 500 proc. W przypadku nadania niemieckiego obywatelstwa liczba aplikacji wyniosła 31 tys. co oznacza skok o 2000 proc.
N

iemieckie władze naturalizacyjne podkreślają, że w obecnej chwili brytyjscy emigranci ustępują jedynie Turkom. Co więcej, jak wykazało brytyjsko-niemieckie badanie obywatele brytyjscy zgadzają się nawet z przejściowym zmniejszeniem dochodów, za cenę prawa stałego pobytu w UE.

- reklama -

Ponadto, co trzeci uczestnik ankiety socjologicznej wskazał, że brexit okazał bezpośredni wpływ na jego życie, a szczególnie na depresyjne zmiany w zdrowiu psychicznym.

– Tempo wzrostu nastrojów emigracyjnych wśród Brytyjczyków jest porównywalne do sytuacji wywołanych klęskami żywiołowymi lub głębokimi kryzysami ekonomicznymi – taki jest kluczowy wniosek badania „Berlin-Oxford”. Ten trend budzi zaniepokojenie Londynu „ryzykiem ucieczki wysoko kwalifikowanych kadr”.

Według naukowców podstawowymi obawami wyrażanymi przez Brytyjczyków po opuszczeniu UE pozostają: niepewność przyszłej sytuacji ekonomicznej i społecznej w Wielkiej Brytanii. Na drugim miejscu ankietowani wymieniali: „chęć złagodzenia ograniczeń kulturalnych w kontaktach z kontynentalną Europą”.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Pekin dokarmia czerwone kleszcze

Dwie grupy społeczne wspierają sprzeczne z ludzką naturą, niepraktyczne i destrukcyjne idee. Ci, którzy na tym szaleństwie ubiją interes...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx