INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

08:41 | poniedziałek | 27.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Przełom polityczny u Pawła Kukiza. Pojawiły się plany i deklaracje

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 czerwca

Proporcje 150:1

Wtorek, 27 czerwca 1581 r. Husaria była najlepszym wojskiem na świecie. Kircholm. Chocim. Wiedeń. Te nazwy znają wszyscy. A powinni znać jeszcze jedną. Mohylew. I...

Koniecznie przeczytaj

Koniec z ruchem Pawła Kukiza! Decyzją Sądu Okręgowego w Warszawie, oficjalnie została zarejestrowana partia polityczna K’15 Pawła Kukiza.

Jak dowiedziała się PAP w Sądzie Okręgowym w Warszawie, partia Kukiza jest już zarejestrowana pod numerem 413 w rejestrze partii politycznych. Teraz – jak poinformowano – postanowienie o wpisie do ewidencji partii politycznych musi się uprawomocnić, co może nastąpić w najbliższych dniach.

- reklama -

W rozmowie z Agencją, Paweł Kukiz przyznał, że w skład jego partii wejdą ludzie związani ze stowarzyszeniem K’15, ale liczy też na powroty:

Jestem przekonany, że wrócą też ci, którzy byli pewni, m.in. poprzez różnego rodzaju propagandę, że myśmy zapisali się do PSL-u, ci którzy obawiali się, że Kukiz‘15 stracił tożsamość i wszedł w struktury PSL — powiedział Kukiz.

Dodał, że chciały, aby jego partia tworzona była na wzór włoskiego Ruchu Pięciu Gwiazd, gdzie kilka ugrupowań łączy jedna idea:

- reklama -

Łączą je postulaty programowe, a nie jednomyślne głosowanie w celu przejęcia KGHM czy podzielenia się węglem z kopalni, tylko umowa na realizację wspólnych postulatów — podkreślił.

Źródło: PAP

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Schwabska wizja przyszłości

Jaka była szwabska wizja przyszłości, wiemy. Zarówno z „Mein Kampf”, przywódcy Szwabów, jak też z grozy II wojny światowej. Obecnie dociera...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x