INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

02:23 | poniedziałek | 27.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Zjednoczona prawica wciąż rozmawia. Szykują się zmiany w sądownictwie i prawie wyborczym

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 czerwca

Niemiecki sposób na powojenny świat

Czwartek, 24 czerwca 1943 r. Niemcy zawsze chcieli rządzić światem i zawsze uważali, że mają do tego prawo. Nie było zbrodni, której by nie popełnili...

Koniecznie przeczytaj

Według informacji, do których dotarła “Rzeczpospolita” niełatwe rozmowy, które wciąż prowadzą politycy Zjednoczonej Prawicy dotyczą nie tylko składu rządu ale także jego programu. Spodziewany termin rekonstrukcji to przełom września i października.

Porozumienie między partiami Jarosława Kaczyńskiego, Jarosława Gowina i Zbigniewa Ziobro ma zawierać dokładny plan prac legislacyjnych na kolejne miesiące. W tekście dotyczącym tego tematu, zamieszczonym na łamach wspomnianego dziennika, red. Michał Kolanko pisze o dziesięciu programowych hasłach i kierunkach zawartych w porozumieniu.

- reklama -

Dotyczą one m.in. zmian w wymiarze sprawiedliwości, zasadniczej przebudowy Sądu Najwyższego, dekoncentracji mediów, zmian w prawie wyborczym – powstanie tzw. korpusu wyborczego, który miałby zajmować się stroną organizacyjną wyborów. Wskazuje się w tym kontekście na kwestie, kto i jak przeprowadzałby wybory oraz w czyjej dyspozycji będą rejestry wyborców.

Kolejne punkty dotyczyć mają ograniczenia kompetencji samorządów (np. w kwestiach ochrony zdrowia) i zmian w przydzielaniu subwencji na partie polityczne. Głównym celem rozmów wewnątrz Zjednoczonej Prawicy jest ograniczenie – do maksymalnie 13 – liczby ministerstw.

Dla jego realizacji proponuje się m.in. połączenie Ministerstwa Kultury z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Na to nie ma jednak zgody nawet wśród członków PiS.

- reklama -

Źródło:rp.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Schwabska wizja przyszłości

Jaka była szwabska wizja przyszłości, wiemy. Zarówno z „Mein Kampf”, przywódcy Szwabów, jak też z grozy II wojny światowej. Obecnie dociera...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x