INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

08:06 | poniedziałek | 23.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Kolejna kompromitacja. Unia Europejska rozdaje paszporty mafiosom ze Wschodu!

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

23 maja

Świątynia sztuki zamiast świątyni Ducha Świętego  

Poniedziałek, 23 maja 1892 r. Zbudowany jeszcze w średniowieczu kościół u progu XX w. musiał ustąpić miejsca świątyni sztuki. Człowiekiem, który się z tym nie...

Koniecznie przeczytaj

Cypr przyznał swoje obywatelstwo osobom stanowiącym zagrożenie dla całej UE.

Jak ujawniła lokalna gazeta „Politis” w ubiegłych latach Cypr nadał swoje, a więc unijne obywatelstwo 141 milionerom z Rosji i Ukrainy. Prezydent kraju w liście liderów partii politycznych ujawnił, że co najmniej 40 nowych obywateli Unii Europejskiej to osoby tzw. „wysokiego ryzyka”.

- reklama -

Chodzi o urzędników Kremla oraz biznesmenów, którzy pozostają w zainteresowaniu wielu unijnych prokuratur, a przede wszystkim Europolu. Na listy podejrzanych trafili ze względu na oszustwa korupcyjne, w tym przestępczą legalizację środków finansowych oraz jako osoby powiązane z rosyjskojęzyczną mafią.

Za największą kompromitację „Politis” uważa jednak nadanie unijnego obywatelstwa Rosjanom znajdującym się na liście sankcji personalnych Unii Europejskiej.

Ponadto w zamian za inwestycję w cypryjską gospodarkę paszporty Zjednoczonej Europy otrzymali ukraińscy biznesmeni o wątpliwej lub wręcz kryminalnej reputacji. Chodzi na przykład o znanego oligarchę Ihora Kołomojskiego, który zdefraudował ze swojego Priwatbanku 5 mld dol.

- reklama -

Jak przypomina agencja Newsru, śledztwo na temat „prania brudnych pieniędzy” prowadzi wobec Kołomojskiego departament skarbu USA. FBI skonfiskowało ostatnio amerykańskie aktywy Ukraińca na kwotę 80 mld dol.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Nie będzie łyżwiarskich zawodów w Rosji

Rosja została wykluczona z zawodów łyżwiarskich. Teraz się dziwi i zapowiada poprzez swoich sportowców, że świat na kolanach będzie...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x