INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

09:32 | wtorek | 09.08.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Sondaże w czasie protestów. Mocne spadki Prawa i Sprawiedliwości

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

9 sierpnia

Zaczęło się od drewnianego kościółka i kamiennej strażnicy

9 sierpnia 1382 r. Zaczęło się zwyczajnie – od sprowadzenia do Polski szesnastu zakonników. Nie wiadomo dokładnie, kto tego dokonał, chociaż większość historyków wskazuje na...

Koniecznie przeczytaj

W dniach 23-26 października, pracownia Social Changes, przeprowadziła na zamówienie portalu wPolityce.pl, sondaż poparcia dla partii politycznych.

Gdyby wybory w Polsce miały się odbyć w najbliższą niedzielę, wygrałoby je, według tego badania, Prawo i Sprawiedliwość z poparciem 37 proc ( 2 proc. mniej wobec poprzedniego sondażu). Poparcie dla kolejnych ugrupowań wyniosło, kolejno: Koalicja Obywatelska – 26 proc, Lewica – 13 proc., Konfederacja – 11 proc, PSL – 6 proc.

- reklama -

Był to pierwszy sondaż zrealizowany po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego ws. zgodności tzw. ustawy aborcyjnej z konstytucją.

Kolejny, zlecony przez “Gazetę Wyborczą” pracowni Kantar, miał miejsce w dniach protestów – 26 i 27 października. Jego wyniki znacznie odbiegają od sondażu Social Changes. Liderem dalej jest PiS, który otrzymał poparcie na poziomie 26 proc.

Kolejne miejsca uzyskały: KO – 24 proc., Polska 2015 – 18 proc., Lewica i Konfederacja – 8 proc każda i Koalicja Polska – 3 proc.

- reklama -

Źródło: wpolityce.pl/gazeta.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Czy rosyjskiego polityka zeżrą polskie „dinozaury”?  

Andriej Kolesnik z obwodu kaliningradzkiego obejrzał film o dinozaurach i porównał Polskę do Parku Jurajskiego, a Polaków do psów....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx