INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

08:13 | środa | 18.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Gowin twardo mówi „nie” narodowej kwarantannie: „To nas wszystkich kosztowałoby blisko 100 mld złotych”

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

18 maja

Zbrodnia niemiecko-ukraińska na polskiej wsi

Wtorek, 18 maja 1943 r. Najmłodsza ofiara tej zbrodni miała 2 miesiące, najstarsza 61 lat. Niemcy i Ukraińcy spalili żywcem mieszkańców polskiej wsi. Za to,...

Koniecznie przeczytaj

Pełnomocnik rządu ds. COVID-19 , prof. Andrzej Horban uważa, że należy wprowadzić w Polsce lockdown z uwagi na wysoką liczbę zakażeń. Innego zdania jest wicepremier Jarosław Gowin.

Pytany o narodową kwarantannę, Gowin odpowiada:

- reklama -

Premier Morawiecki wyznaczył bardzo jasne, obiektywne kryteria, po przekroczeniu, spełnieniu których musielibyśmy sięgnąć po środek ostateczny – przypomina Gowin.

I wskazuje na koszty:

Jeżeli pan profesor Horban mówi o zamknięciu polskiej gospodarki na miesiąc, to to nas wszystkich kosztowałoby blisko 100 mld złotych. Pytanie, czy powinniśmy się w tym momencie decydować na taki ruch. Moim zdaniem byłoby to zdecydowanie przedwczesne, tym bardziej, że inni doradcy pana premiera, też wybitni naukowcy uważają, podobnie jak ja, że zamknięcie gospodarki jest krokiem, na który powinniśmy się zdecydować po wyczerpaniu wszelkich innych rozwiązań – uważa wicepremier.

- reklama -

I zaznacza:

Gdyby to było koniecznie, oby to nie było koniecznie, ale na przykład ograniczenie kontaktów międzyludzkich, jeszcze drastyczniejsze ograniczenie kontaktów towarzyskich, dlatego że 2/3 albo 3/4 zakażeń powstaje w kontaktach domowych – mówił w TVP1 wicepremier Jarosław Gowin.

Źródło: TVP1

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Sprowokowała, złamała polskie prawo, teraz się żali. Sława Iryny Zemlyany  

Ukraińska aktywistka i dziennikarka, która złamała prawo atakując ambasadora Rosji, oznajmiła, że opuszcza Polskę, bo dostaje maile z groźbami....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x